LH

Outlook Express - konfiguracja

1.Uruchom aplikację Outlook Express

Uruchom aplikację Outlook Express, a następnie rozwiń menu 'Narzędzia' i kliknij na 'Konta...'

2.Dodaj skrzynkę

W oknie które się pojawiło wybierz 'Dodaj' a następnie 'Poczta...'


3.Podaj nazwę skrzynki

Nazwa ta później będzie wyświetlała się w polu jako nadawca wiadomości. Wpisanie poprawnych danych w tym miejscu pozwoli adresatowi wiadomości zidentyfikować nadawcę.


4.Wpisz adres skrzynki

Podaj pełen adres skrzynki pocztowej, którą chcesz skonfigurować w programie.

5.Podaj serwery pocztowe

Wpisz adresy serwerów, odpowiednio serwer poczty przychodzącej to pop3.lh.pl a poczty wychodzącej to smtp.lh.pl - upewnij się czy poprawnie je wpisałeś.

6.Uzupełnij dane

W polu 'Nazwa konta' podaj pełen adres skrzynki email. Poniżej uzupełnij pole 'Hasło' i zaznacz opcję 'Zapamiętaj hasło' a następnie kliknij 'Dalej'.

7.Autoryzacja SMTP

Dla poprawnego wysyłania wiadomości, należy włączyć tzw. autoryzację SMTP. W tym celu musisz zaznaczyć odpowiednie konto z listy i kliknąć na przycisk "Właściwości". Następnie przejdź do zakładki "Serwery" i zaznacz "Serwer wymaga uwierzytelnienia".

8.Bezpieczne połączenie SSL

Opcjonalnie możesz włączyć opcję bezpiecznego połączenia (SSL) SMTP oraz POP3. Uniemożliwi do podgląd danych przesyłanych z Twojego komputera do serwerów LH poprzez POP3 i SMTP. Jeśli Twoja korespondencja jest poufna, powinieneś uaktywnić SSL. W celu aktywowania tej opcji, musisz przejść do zakładki "zaawansowane", zaznaczyć "serwer wymaga bezpiecznego połączenia (SSL)" przy poczcie wychodzącej i przychodzącej oraz ustawić porty SMTP i POP3, na odpowiednio 465 oraz 995. Po zakończeniu konfiguracji, kliknij na "OK".CZY ARTYKUŁ BYŁ PRZYDATNY?

TAK

NIE