Podejmij wyzwanie i odpal swojego WordPressa w 5 dni!

Bezpłatne webinary dla początkujących

5 – 9 grudnia 2022, codziennie o 18:00

Nie wiesz, jak odpalić swoją pierwszą stronę na WordPressie? Postawimy razem pierwsze kroki w tym nieznanym dla Ciebie świecie i pomożemy Ci go podbić.

Sprawdź nagrania z webinarów:

WordPress to nie rocket science! Odpalisz własną stronę nawet jeżeli to dla Ciebie nowość

Seria jest dla początkujących. Nawet jeżeli pierwszy raz słyszysz o WordPressie, a strony WWW kojarzą Ci się z kosmiczną technologią — webinary są właśnie dla Ciebie!

W 5 dni nauczysz się, jak samodzielnie wybrać domenę, hosting, włączyć SSL, zainstalować WordPressa, motyw i wtyczki, a przede wszystkim — zacząć tworzyć swoją stronę WWW. Poznasz dobre praktyki i przećwiczysz zdobytą wiedzę na zadaniach, które od nas otrzymasz.

Nauczysz się, jak dbać o stronę WWW po jej stworzeniu, aby zapewnić jej dobry rozwój!

Oprócz stworzenia strony dowiesz się, jak dbać o nią po jej powstaniu, a także jak zoptymalizować jej działanie by ładowała się błyskawicznie. Poznasz najlepsze praktyki budowania stron WWW. Dowiesz się, jak zabezpieczyć swojego WordPressa i przyspieszyć go, by nie odstraszał odwiedzających.

W ciągu 5 dni zdobędziesz nowe umiejętności, które pozwolą Ci podbić nieznane!

Znajomość WordPressa przyda Ci się nie tylko do tego, by zbudować pierwszą stronę. Znajomość WordPressa to coraz częstsze wymaganie w ogłoszeniach o pracę w IT, czy marketingu. Dzięki wyzwaniu zdobędziesz nie tylko wiedzę na temat WordPressa, ale zyskasz nowe możliwości zawodowe.

Zapisz się, aby otrzymać zadania i bonusy po każdym webinarze

Zapisując się na webinary gwarantujesz sobie nie tylko powiadomienia, ale także dostęp do bonusów oraz zadań, które będziemy wysyłać po każdym webinarze.

Zadania pomogą Ci utrwalić wiedzę, wykonać samodzielną powtórkę oraz przybliżą Cię do stworzenia własnej strony WWW. Oprócz tego nigdy nie przegapisz żadnego webinaru!

Jakie tematy poruszymy w trakcie webinarów live?

05.12 o 18:00 — Jak wybrać domenę, hosting i SSL?

Zanim zaczniesz budować stronę, musisz przygotować dla niej solidny fundament. Domena, hosting i SSL to święta trójca każdej strony internetowej. Podczas webinaru dowiesz się, jak wybrać odpowiedni hosting, na co zwrócić uwagę przy wyborze domeny, a także, dlaczego potrzebujesz certyfikatu SSL i jak go uzyskać. Pokażemy Ci jak połączyć hosting z domeną i jak zainstalować SSL. Webinar zakończysz przygotowany teoretycznie i praktycznie na dalsze wyzwania!

Prowadząca: Aneta Rutkowska

06.12 o 18:00— WordPress – czym jest i jak go zainstalować pod własną domeną?

Podczas tego spotkania porozmawiamy o tym, czym jest WordPress, jaką stronę można za jego pomocą zbudować, a także, w jaki sposób zainstalować WordPressa na hostingu pod własną domeną. Jesteś osobą początkującą i nie wiesz, czy poradzisz sobie z samodzielną budową strony? Rozwiejemy Twoje wątpliwości! Dowiesz się, jak i gdzie skutecznie uczyć się WordPressa, by zbudować swoją pierwszą stronę internetową. Webinar zakończysz z WordPressem pod swoją domeną.

Prowadząca: Aneta Rutkowska

07.12 o 18:00 — Tworzenie strony internetowej na WordPressie – koncepcja, wtyczki, motywy i edytor wizualny

Jeden z najważniejszych punktów wyzwania! Opowiemy o tym jak najlepiej i najskuteczniej zaplanować wygląd swojej strony internetowej. Podczas webinaru dowiesz się ile podstron powinna mieć Twoja witryna i jakich elementów nie może na niej zabraknąć. Porozmawiamy też o wtyczkach, motywach i edytorze, za pomocą którego możesz wypełnić WordPressa treścią. Z webinaru wyjdziesz z głową pełną pomysłów, konkretnym planem działań nad stroną WWW i umiejętnością wykonania pierwszych kroków w WordPressie.

Prowadząca: Aneta Rutkowska
Gość Specjalny: Krzysztof Gonet

08.12 o 18:00 — Szybka strona WWW – optymalizacja WordPressa od podstaw

Optymalizacja strony ma ogromne znaczenie. Szybkość działania witryny wpływa bezpośrednio na zadowolenie ze strony odwiedzających, a także na widoczność witryny w wyszukiwarkach internetowych. Z tego spotkania wyciągniesz dobre praktyki i poznasz narzędzia, które pomogą Ci osiągnąć wyznaczone cele.

Prowadząca: Aneta Rutkowska
Gość Specjalny
: Mariusz Wysoczański

09.12 o 18:00 — Jak dbać o WordPressa i nim zarządzać

Masz już stronę. Co dalej? Musisz zadbać o to, aby była bezpieczna i rozwijała się bez przeszkód. W trakcie tego spotkania poruszymy tematy związane z regularnym aktualizowaniem WordPressa, tworzeniem kopii zapasowych, a także porozmawiamy o tym, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Z webinaru wyjdziesz ze znajomością podstawowych pojęć z zakresu bezpieczeństwa WordPressa, a także umiejętnością dbania o stronę WWW.

Prowadząca: Aneta Rutkowska
Gość Specjalny: Krzysztof Organek

5 spotkań, 3 gości specjalnych!

Zobacz, kogo spotkasz na pokładzie naszego wyzwania!

Aneta Rutkowska

Prowadząca, COO LH.pl

Gdyby fizycy mieli taką umiejętność wyjaśniania skomplikowanych rzeczy, wszyscy rozumielibyśmy fizykę kwantową.
Aneta wprowadzi Cię w świat WordPressa. To z nią skonfigurujesz domenę, hosting, włączysz SSL i zainstalujesz WP! Aneta opowie Ci także jak i gdzie skutecznie nauczyć sie nowych umiejętności z zakresu budowania strony WWW.

Krzysztof Gonet

Twórca stron WWW, założyciel kanału YouTube i Bloga NetGonet

Krzysztof na co dzień na blogu i kanale YT dzieli się praktycznymi poradnikami z zakresu tworzenia stron WWW oraz pozyskiwania klientów przez Internet. Dzięki jego poradnikom setki osób stworzyło swoją własną stronę internetową.
Misja Krzysztofa to pomaganie przedsiębiorcom w rozwoju ich biznesów online.

Krzysztof Organek

Programista, CEO corgi.pro

Korzystając z lat doświadczenia jako programista i kierownik projektów informatycznych, Krzysztof pełni funkcję prezesa zarządu firmy programistycznej korg.software. Jest pomysłodawcą
i właścicielem aplikacji do cyberbezpieczeństwa corgi.pro.
Prywatnie lubi spokój, hiszpańską piłkę i wycieczki rowerowe.

Mariusz Wysoczański

Geek Internetowy i WordPressowy. Hobbysta YouTuber, twórca kanału estartupy

Na co dzień inżynier elektronik, a po godzinach lubi eksperymentować z WordPressem. Na swoim kanale dzieli się doświadczeniami oraz tworzy poradniki krok po kroku, jak za pomocą WordPressa wystartować z własnym biznesem w Internecie. Miłośnik integracji i automatyzacji z WordPressem w roli głównej. Zakupoholik, jeśli chodzi o wtyczki do WordPressa.

BONUS!
Rabat na hosting w LH.pl

Zapisując się na webinary otrzymujesz nie tylko bieżące powiadomienia o nadchodzących webinarach i wydarzeniach, ale także zniżkę na dowolny hosting w LH.pl.

Kod rabatowy otrzymasz w wiadomości e-mail wysłanej po najbliższym webinarze.

Jak nas oceniają widzowie poprzednich webinarow?

Dziękuję za wyjaśnienie wielu kwestii i dużą dawkę merytorycznej wiedzy. Dopiero Wasze wyzwanie poukładało mi w głowie i teraz wiem w ogóle od jakiej strony zacząć budować stronę. Dobra robota!

Angelika

Angelika

Dziękuję za konkretną dawkę wiedzy. Solidny webinar i do tego świetnie poprowadzony. 🙂

Marcin

Marcin

Ja byłem na wszystkich i zdecydowanie polecam! Nie tylko jeśli chodzi o SEO, ale też WordPressa bo webinary są świetne i czas leci mega szybko. Nie spodziewałem się, że dowiem się tylu nowych rzeczy.

Michał

Michał

Wiesz już, co trzeba teraz zrobić?

Dołącz do nas na żywo lub sprawdź nagrania z webinarów i zobacz, jak wystartować ze stroną na WordPressie!