MIGRUJ DO LH.pl

Przenieś swoje strony i pocztę na lepszy hosting!

Razem z WP Desk przygotowaliśmy dla Ciebie instrukcję przeniesienia stron WWW oraz kont e-mail do LH.pl. Gotów na migrację? Wypełnij poniższy formularz!

  Migracja strony do LH.pl

  co zyskuję, migrując do LH.pl?

  6 powodów, dla których warto przenieść stronę do LH.pl

  Oszczędność

  Dopiero startujesz z własnym biznesem i szukasz oszczędności? W LH.pl rocznie za utrzymanie domeny i hostingu zapłacisz ok. 50 zł w pierwszym roku i ok. 320 zł za ich odnowienie. To nawet 5 razy mniej w porównaniu z popularnymi firmami z rynku. W LH.pl nie musisz dopłacać za backup, dodatkowe wersje PHP, czy certyfikat SSL — wszystko jest w cenie!

  Wydajność

  3 na 4 migrowane do LH.pl strony przyspieszają!

  Jak to się dzieje? Nie ma w tym żadnej magii, po prostu serwery LH.pl mają szybkie dyski, szybkie procesory, a administratorzy, którzy przenoszą strony, podnoszą wersję PHP do najwyższej stabilnie działającej ze stroną.

  Darmowa i błyskawiczna migracja

  LH.pl przeniesie Twoją stronę i pocztę za darmo, maksymalnie w 2 dni. Otrzymasz indywidualnego Opiekuna Migracji, który przeprowadzi Cię przez cały proces i pomoże pokonać wszystkie trudności. Jedyne, co musisz zrobić, to podesłać dane dostępowe do aktualnej strony i poczty!

  3 kanały kontaktu z Biurem Obsługi Klienta

  Nie lubisz czekać godzinami na infoliniach? A może w ogóle nie lubisz rozmawiać przez telefon? Z LH.pl możesz kontaktować się tak, jak lubisz. Do dyspozycji masz czat tekstowy, infolinię lub tradycyjny kontakt mailowy.

  To, co wyróżnia LH.pl na rynku to ilość spraw, które jest w stanie zdiagnozować i rozwiązać konsultant na pierwszej linii wsparcia. Od zespołu LH wiem, że jest to ok. 80% wszystkich zgłoszeń!

  Nie musisz czekać, aż obecny hosting wygaśnie

  LH.pl będzie za darmo utrzymywać Twój hosting do momentu, do którego masz opłacony serwer u obecnego operatora, od którego się przenosisz!

  Wystarczy, że prześlesz do LH.pl opłaconą fakturę VAT od obecnego operatora, a LH.pl wydłuży ważność Twojego hostingu do końca opłaconego okresu. W ten sposób nie płacisz równolegle w dwóch firmach hostingowych i oszczędzasz!

  20% zniżki na hosting

  Kod rabatowy:

  WPDESK

  LH.pl oferuje hosting w bardzo atrakcyjnych cenach, ale to nie wszystko. Możesz dodatkowo obniżyć cenę hostingu w pierwszym roku o 20%!

  Wystarczy, że zamawiając dowolny hosting w LH.pl wprowadzisz nasz kod rabatowy. Możesz to zrobić w pierwszym kroku podczas składania zamówienia.

  KROK 1

  Jak przenieść stronę i pocztę do LH.pl?

  Zgłoszenie

  Zgłoś się do LH.pl za pomocą jednego z dostępnych kanałów kontaktu:

  • mailowo na sprzedaz@lh.pl,
  • na czacie tekstowym,
  • lub zadzwoń na infolinię.

  Wszystkie kanały kontaktu znajdziesz na stronie lh.pl/kontakt. Gdy zgłosisz chęć migracji stron i poczty do LH.pl, otrzymasz Indywidualnego Opiekuna Migracji, który przeprowadzi Cię przez cały proces.

  Dobór pakietu

  Jeżeli nie masz jeszcze zamówionego hostingu w LH.pl, Opiekun Migracji przedstawi Ci ofertę i pomoże w doborze odpowiedniego pakietu hostingowego. Pamiętaj, aby w trakcie zamawiania hostingu podać nasz kod rabatowy WPDESK, dzięki któremu zyskasz dodatkową zniżkę 20% na pierwszy rok!

  Gromadzenie danych do migracji

  Zgromadź i prześlij do LH.pl następujące dane:

  - listę stron WWW (jeśli wiesz, na jakie katalogi na serwerze kierują te domeny, podaj je),

  - listę skrzynek e-mail wraz z hasłami do nich,

  - dane dostępowe do panelu obecnego hostingu, a jeżeli to niemożliwe: host, login i hasło do konta FTP oraz adres bazy danych MySQL.

  Nie wiesz, jak uzyskać te dane? Bez obaw, Opiekun Migracji we wszystkim pomoże!

  Realizacja migracji przez administratorów LH.pl

  W tym czasie LH.pl migruje Twoje strony i przenosi pocztę. W trakcie migracji korzystasz z poczty bez zakłóceń. LH.pl poprosi Cię o niewprowadzanie zmian na stronie WWW. Migracja trwa do 2 dni roboczych.

  Podsumowanie migracji

  Opiekun Migracji skontaktuje się z Tobą by podsumować wykonane działania i ustali datę przepięcia rekordów DNS (skierowania usług na nowy serwer).

  Zmiana DNS

  Zmiany możesz dokonać samodzielnie lub może to zrobić LH.pl. Zmiana DNS powoduje propagację, czyli konieczność "odświeżenia" się domeny w Internecie. Propagacja może potrwać max. 24 godziny, najczęściej kończy się w ciągu 2 godzin i w większości przypadków NIE wpływa na działanie usług. 

  Jeżeli korzystasz z programów pocztowych typu Outlook, musisz zmienić adres serwera pocztowego w ich ustawieniach. Adres serwera otrzymasz od Opiekuna Migracji i zmienisz go 3 kliknięciami w programie. Jeżeli napotkasz trudności — Biuro Obsługi Klienta pomoże Ci w tej zmianie.

  Sprawdzenie efektów migracji

  Sprawdzasz, czy Twoja strona i poczta działa poprawnie. Jeśli tak, migracja jest zakończona! Dobrą praktyką po migracji jest zmiana haseł do skrzynek e-mail na nowym serwerze. Jeżeli serwer źródłowy będzie działał jeszcze przez jakiś czas, zmień także hasła do usług, które udostępniłeś nowemu dostawcy — hasło do panelu, FTP, czy kont e-mail.

  KROK 2

  Jak przenieść domenę do LH.pl?

  Czy przeniesienie domeny jest trudne?

  Przenoszenie domeny jest jeszcze prostsze niż migracja strony i poczty. Wystarczy, że zwrócisz się do obecnego operatora domeny (firmy, w której opłacałeś ją do tej pory) o wydanie tzw. kodu authinfo. Przekazanie go do LH.pl umożliwi przeniesienie domeny.

  Ile kosztuje przeniesienie domeny?

  Jeżeli przenosisz domenę .pl, transfer zawsze jest bezpłatny, a okres rozliczeniowy (ważność domeny) pozostaje bez zmian.

  Jeżeli przenosisz domenę globalną, np. .com, .net, .biz lub europejską .eu, to w momencie transferu będziesz musiał opłacić ją na kolejny rok. Oznacza to, że w chwili transferu ważność Twojej domeny zostanie wydłużona o +1 rok. 

  W jaki sposób zgłosić przeniesienie domeny do LH.pl?

  1. Uzyskaj kod AuthInfo dla swojej domeny. Procedura ta z reguły wymaga przesłania wniosku o wydanie kodu authinfo do obecnego rejestratora domeny.
  2. Gdy masz już kod AuthInfo, przejdź na stronę lh.pl/domeny, a następnie w sekcji "Transferuj teraz" wprowadź nazwę swojej domeny oraz uzyskany kod authinfo i złóż zamówienie na usługę transferu domeny.
  3. Zaakceptuj transfer domeny poprzez kliknięcie w link potwierdzający lub w przypadku domen europejskich i globalnych opłać wygenerowaną fakturę proformę.

  I to wszystko! Po udanym transferze domeny pojawi się ona w Twoim panelu klienta LH.pl.

  Dziękujemy za zaufanie!

  I to już wszystko! Trzymamy kciuki za Twoją stronę! Jeżeli potrzebujesz naszego wsparcia pamiętaj, że czekamy na Ciebie na infolinii, mailu oraz livechacie!

  Raport rynku WordPress