Jak dodać konto użytkownika w WordPressie i nadać mu rolę?

Jeśli trafiłeś na ten artykuł to zapewne zastanawiasz się, jak dodać konto użytkownika w WordPressie i nadać mu rolę. Czasami podczas tworzenia strony internetowej pojawia się konieczność przekazania swoich danych danych logowania innej osobie np. w celu zalogowania się do kokpitu WordPressa i weryfikacji błędu, w innym przypadku możemy podjąć współprace w zakresie tworzenia wpisów na bloga i założenie nowego konta użytkownika będzie doskonałym rozwiązaniem. Przekazywanie swoich danych logowania do strony jest stosunkowo niebezpieczne. Nigdy nie mamy pewności, czy osoba która będzie w ich posiadaniu wykorzysta je do odpowiednich celów oraz czy nie zgubi naszego loginu oraz hasła. Idealnym rozwiązaniem w obu przypadkach jest stworzenie nowego użytkownika, który będzie posiadał własne dane logowania do witryny,

Przeczytaj również czym są role użytkowników WordPressa

Dodanie nowego użytkownika musisz zacząć od zalogowania się na swoje konto w WordPressie. Jeśli nie pamiętasz danych logowania to możesz skorzystać z opcji przypomnienia hasła.

Przypomnienie hasla logowania wordpress

Klikając opcję przypomnienia hasła zobaczysz okno, zgodnie z którym będziesz mógł je odzyskać. Podaj nazwę użytkownika lub adres email, a następnie kliknij Zdobądź nowe hasło.

Zostanie wysłana do Ciebie wiadomość email, zgodnie z którą będzie mógł ustawić nowe hasło logowania do strony.

Zatem jak dodać konto użytkownika w WordPressie i nadać mu rolę?

Po zalogowaniu do kokpitu WordPressa z lewego paska nawigacyjnego przejdź do zakładki Użytkownicy, a następnie Dodaj nowego.

Jak dodać konto użytkownika w WordPressie i nadać mu rolę?
Przeczytaj również, jak dodać nowego użytkownika WordPressa w bazie danych?

Pojawi Ci się teraz okno w którym możesz dodać nowego użytkownika definiując m.in.

  • nazwę uzytkownika
  • adres email
  • imię oraz nazwisko
  • możesz wskazać także adres witryny internetowej
  • język
  • hasło
  • role, jaka ma zostać nadana

Teraz wystarczy, że klikniesz przycisk Utwórz użytkownika. Opcjonalnie możesz także wybrać, czy ma zostać wysłana wiadomość maila na wskazany adres z informacją o utworzeniu konta, czy też samodzielnie przekażesz dane logowania.

Jak widzisz dodanie nowego konta w WordPressie nie jest skomplikowane. Zajmie Ci to kilka chwil, nie będziesz musiał przekazywać swoich danych logowania, a co za tym idzie stresować się, że mogą trafić w niepowołane ręce.

Darmowy kurs WordPress
Poradnik WordPress
Artykuł odpowiedział na twoje pytanie? Udostępnij go dalej:
Obrazek domyślny
Karolina Wierzbińska
Zwolenniczka innowacyjnego podejścia do biznesu w sieci. Od kliku lat głównym zamiłowaniem jest SEO i Content Marketing. Nieustannie śledzi wszelkie nowinki technologiczne. Na co dzień entuzjastka zdrowego trybu życia i zwierząt.
Raport rynku WordPress