WordCamp Warszawa 2022 za nami

Weekend 11-12 czerwca upłynął nam pod znakiem WordPressa. Po raz kolejny (już tradycyjnie), zostaliśmy Sponsorem polskiej edycji WordCampa, największej WordPressowej imprezy w kraju. Tym razem pojawiliśmy się także na scenie – Aneta Rutkowska przeprowadziła prelekcję o edukacji w WordPressie, czyli wszystkim tym, co powinien wiedzieć klient zlecający zbudowanie strony WWW.

WordCamp powrócił po 3 latach przerwy!

Na tę edycję WordCampa musieliśmy trochę zaczekać, na szczęście organizatorzy — fantastyczna warszawska ekipa, w tym Kamil Kawałko, Michał Strześniewski (Funcacja WWW oraz WordUp Warszawa) i wolontariusze, między innymi Marta Domasz, Marcin Andrzejewski, Wiesława Indeka, Arkadiusz Stęplowski, pokonali wszelkie przeciwności losu byśmy znów mogli się spotkać.

LH.pl dochowuje tradycji — po raz kolejny wsparliśmy WordCamp

wordcamp polska, stoisko lh.pl na wordcamp warszawa 2022

Na naszym stoisku czekała na Was mocna ekipa — Piotr Skorupski, Agnieszka Malińska i Mateusz Chlebowski. Nasz zespół przeprowadził przez ten weekend mnóstwo ciekawych rozmów, opowiedział o naszych usługach i tym jak wspieramy WordPressy w jeszcze szybszym działaniu. Spotkaliśmy na żywo naszych Klientów i Partnerów, podzieliliśmy się doświadczeniem i gadżetami (teraz czekamy na zdjęcia Waszych łąk kwietnych). 🙂

A na sali grono WordPressowych ekspertów

WordCamp to przede wszystkim prelekcje — wartościowe prezentacje, wymiana doświadczeń i niekończący się strumień WordPressowej wiedzy. Na scenie poruszono ważne tematy — od dostępności, przez bezpieczeństwo, optymalizację, aż po warstwę marketingową i współpracę z klientem.

W temacie dostępności słuchaliśmy Jacka Zazdrożnego, Marcina Andrzejewskiego, Arka Stęplowskiego oraz Marcina Pietrzaka. Prelekcja i panel uświadomiły wszystkim, jak wiele jest jeszcze do zrobienia w temacie dostosowywania stron dla osób z niepełnosprawnościami.

Tematykę developmentu poruszyli doświadczeni developerzy — Mariusz Szatkowski w swojej pelekcji “Ko-do-ma-so-chizm. Dlaczego robisz to naokoło?” oraz Maciej Kuchnik w prezentacji “Developerze, nie wymyślaj koła na nowo – bierz to, co daje WordPress!” pokazali jak upraszczać i usprawniać pracę z kodem. Piotr Niewiadomski opowiedział o praktycznym użyciu Composera w WordPressie, a Jakub Rosiński i Oskar Sajdak podzielili się wiedzą na temat tego jak ważne są testy i to nie tylko w WordPressie.

WordCamp zaserwował nam także sentymentalny powrót do początków historii ze społecznością WordPressa w Polsce, widzianej oczami Kasi Aleszczyk, tematykę SEO w wydaniu Pawła Gontarka i Romana Rozenbergera, a także ciekawe prelekcje o bezpieczeństwie Artura Pajkerta i Krzysztofa Dróżdża.

Nie mogło zabraknąć prelekcji biznesowych, spośród których posłuchaliśmy między innymi Tomasza Lacha, który w inspirujący sposób opowiedział o zarabianiu na własnym produkcie WordPressa, Tomasza Kołkiewicza, który zdradził sekrety optymalizacji współpracy z klientem opierając się na własnych doświadczeniach. Na scenie gościła też Izabela Karkocha, która udowodniła, że dobra strona na WordPressie może powstać bez wtyczek i kodowania.

Aneta Rutkowska opowiedziała o edukacji w WordPressie

Aneta opowiedziała na scenie o tym dlaczego edukacja w WordPressie jest tak ważna. Jak przygotować klienta do współpracy? Jak poprowadzić go przez proces budowania strony by czuł się bezpiecznie i był skłonny dobrze wynagrodzić pracę developera? To właśnie na te pytania poszukiwała odpowiedzi Aneta i z tego co usłyszeliśmy w kuluarach — wyszło jej świetnie!

Prelekcję Anety (i nie tylko) możesz nadrobić na YouTube.

Kolejny WordCamp w Gliwicach!

Na zakończenie konferencji, tradycyjnie, organizatorzy zdradzili datę kolejnego ogólnopolskiego spotkania miłośników WordPressa. To już oficjalne! W 2023 roku spotkamy się w Gliwicach i jednego jesteśmy pewni — nie zabraknie nas w gronie firm wspierających organizację, ani prelegentów. Do zobaczenia za rok!

Artykuł odpowiedział na twoje pytanie? Udostępnij go dalej:
Obrazek domyślny
Błażej Starosta
Ma doświadczenie w tworzeniu oraz prowadzeniu stron WWW, od blogów aż po sklepy internetowe. Od lat uważnie śledzi rozwój WordPressa i jego wpływ na rynek twórców stron internetowych. Stara się być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami technologicznymi i dzielić się swoją wiedzą.