Domena .biz

PODSTAWOWE INFORMACJE

Domena .biz to popularna domena globalna. Końcówka ta dobrze sprawdzi się dla projektów biznesowych, jednak rejestrować ją mogą zarówno organizacje, jak i osoby prywatne.

Znajdź wolną domenę dla siebie!


przeniesienie domeny do lh.pl

Rejestracja domeny .biz

Kto może zarejestrować?

Osoby fizyczne, Firmy

Okres rejestracji

od 1 do 5 lat

Czas rejestracji

natychmiastowy

Liczba znaków

od 2 do 63 znaków

Obsługa IDN (znaki międzynarodowe)

Tak

Odnowienie domeny .biz

Okres odnowienia

od 1 do 5 lat

Automatyczne powiadomienia o wygasaniu usługi

Tak

Możliwość odnowienia domeny na panel.lh.pl

Tak

Transfer domeny .biz

Czas realizacji

5-10 dni

Okres rozliczeniowy po transferze

Ulega zmianie

Cena transferu

bezpłatny, wymaga odnowienia domeny o + 1 rok (cena odnowienia zgodnie z cennikiem dostępnym na stronie lh.pl/domeny)

Przywracanie domeny .biz

Okres na przywrócenie

35 dni Grace Period (przywrócenie poprzez odnowienie domeny) oraz 30 dni Redemption Period (przywrócenie z kwarantanny po dodatkowej opłacie)

Cena przywrócenia

Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta

Dane abonenta domeny .biz

Aktualizacja danych obecnego abonenta

bezpłatnie (po aktualizacji możliwość transferu domeny blokowana jest na 60 dni)

Zmiana abonenta (właściciela) domeny (cesja)

bezpłatnie (po cesji możliwość transferu domeny blokowana jest na 60 dni)

Baza WHOIS

Domena .biz - jak zarejestrować?

Aby zarejestrować domenę .biz należy wybrać wolną nazwę domenową u operatora, a następnie dokonać zakupu podając dane osoby fizycznej lub firmy. Rejestrując domenę należy pamiętać by dane, które podajemy przy zakupie były poprawne.

Podanie błędnych lub nieprawdziwych danych rejestrowych może skutkować brakiem praw do zarządzania domeną w przyszłości. Dane abonenta są także weryfikowane podczas wykonywania takich procedur jak: cesja domeny, aktualizacja danych, czy wydanie kodu authinfo.

Jak wykonać transfer domeny .biz

Aby wykonać transfer domeny .biz należy uzyskać kod authinfo od obecnego operatora. Kod authinfo to indywidualny ciąg znaków przypisany do każdej domeny w Internecie.

W celu uzyskania kodu authinfo należy wykonać procedurę wydania kodu authinfo zgodną z zasadami operatora. Najczęściej kody authinfo wydawane są na podstawie wniosku, na którym złożyć podpis musi prawny właściciel domeny. Następnie wniosek ten jest procesowany przez operatora, a kod authinfo wydawany drogą elektroniczną. Na rynku istnieją także operatorzy, którzy wydają kody authinfo jednie na podstawie pisemnego dokumentu wysłanego pocztą, lecz nie jest to często stosowana praktyka.

Gdy już posiadasz kod authinfo dla domeny .biz, wystarczy, że przekażesz go do nowego operatora. Operator wprowadzi transfer do swojego systemu i prześle do Ciebie fakturę do uregulowania. Opłata jest niezbędna - domeny .biz przy transferze wymagają odnowienia. Okres rozliczeniowy nie zeruje się, zatem nawet domena opłacona na kilka następnych miesięcy, zostanie wydłużona o +1 rok od daty ważności, nie od daty wprowadzenia transferu.

W LH.pl możesz wprowadzić transfer domeny .biz samodzielnie, wystarczy, że podasz nazwę domeny i kod authinfo w sekcji Transferuj już teraz na: lh.pl/domeny, a następnie opłacisz fakturę proformę.

Jak wykonać transfer domeny .biz która wygasła

Jeśli Twoja domena wygasła, przedłuż ją u obecnego operatora, a następnie zleć transfer. Okres, który opłacisz nie przepadnie. Wraz z transferem ważność domeny wydłuży się o +1 rok.

Cykl życia domeny .biz

Domena .biz rejestrowana jest w chwili zaksięgowania opłaty rejestracyjnej u operatora. Po rejestracji domena będzie ważna przez następnych 365 dni. W tym czasie pozostaje aktywna.

Po upływie 1 roku należy ją odnowić, uiszczając opłatę u operatora. W przypadku braku płatności za odnowienie domeny, nazwa trafia do 35-dniowego okresu wygasania (Grace Period), w trakcie którego żadna z usług powiązana z domeną (strona WWW, skrzynki e-mail) nie działa. W czasie okresu wygasania można odnowić (opłacić) domenę by przywrócić ją do działania. U niektórych operatorów, odnowienie domeny z okresu wygasania wiąże się z dodatkową opłatą. W LH.pl nie naliczamy dodatkowych opłat ponad standardowy koszt odnowienia. W przypadku nieodnowienia domeny w ciągu Grace Period, domena .biz wejdzie w kolejny okres - Redemtion Period. Podczas gdy domena znajduje się w Redemtion Period, odnowienie jej wymaga dodatkowej opłaty w wysokości 120$ za wyciągnięcie domeny z kwarantanny. W przypadku nieodnowienia domeny .biz w Redemtion Period, domena wygasa i w ciągu kilku dni trafia do puli domen wolnych.

Gdzie sprawdzić status domeny .biz i dane jej właściciela?

Status domeny .biz i dane abonenta można sprawdzić w dowolnej ogólnodostępnej wyszukiwarce WHOIS.

Raport rynku WordPress