Domena .realestate.pl

PODSTAWOWE INFORMACJE

Domena .realestate.pl to krajowa domena, będąca ciekawą i często wybieraną alternatywą dla domeny .pl. Domeny .realestate.pl używane są sektorze nieruchomości.

Domenę .realestate.pl mogą zarejestrować firmy, a także osoby prywatne. Rejestracja domeny odbywa się przy spełnieniu minimum formalności.

Znajdź wolną domenę dla siebie!


przeniesienie domeny do lh.pl

Rejestracja domeny .realestate.pl

Kto może zarejestrować?

Osoby fizyczne, Firmy

Okres rejestracji

1 - 5 lat

Czas rejestracji

natychmiastowy

Liczba znaków

od 1 do 63 znaków

Obsługa IDN (znaki międzynarodowe)

Tak

Odnowienie domeny .realestate.pl

Okres odnowienia

1 - 5 lat

Automatyczne powiadomienia o wygasaniu usługi

Tak

Możliwość odnowienia domeny na panel.lh.pl

Tak

Transfer domeny .realestate.pl

Czas realizacji

natychmiast po zaakceptowaniu transferu (akceptacja odbywa się online poprzez kliknięcie w link zawarty w wiadomości e-mail)

Okres rozliczeniowy po transferze

Nie ulega zmianie

Cena transferu

bezpłatnie

Przywracanie domeny .realestate.pl

Okres na przywrócenie

30 dni

Cena przywrócenia

Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta

Dane abonenta domeny .realestate.pl

Aktualizacja danych obecnego abonenta

bezpłatnie

Zmiana abonenta (właściciela) domeny (cesja)

bezpłatnie

Baza WHOIS

Domena .realestate.pl - jak zarejestrować?

Aby zarejestrować domenę .realestate.pl należy wybrać wolną nazwę domenową u operatora, a następnie dokonać zakupu podając dane osoby fizycznej lub firmy. Rejestrując domenę należy pamiętać by dane, które podajemy przy zakupie były poprawne.

Podanie błędnych lub nieprawdziwych danych rejestrowych może skutkować brakiem praw do zarządzania domeną w przyszłości. Dane abonenta są także weryfikowane podczas wykonywania takich procedur jak: cesja domeny, aktualizacja danych, czy wydanie kodu authinfo.

Opcja na domenę - co to jest i na czym polega?

Opcja na domenę gwarantuje pierwszeństwo rejestracji domeny .realestate.pl, która nie została odnowiona przez obecnego jej właściciela. Wykupienie opcji na domenę .realestate.pl zapewnia 3-krotną próbę przechwycenia domeny w chwili jej uwolnienia. Jeżeli zatem domena odnawiana jest co roku, próby przechwycenia będą miały miejsce na przestrzeni 3 lat. Każda domena .realestate.pl może mieć założoną tylko jedną opcję. Aby utworzyć opcję na domenę .realestate.pl, skontaktuj się z wybranym operatorem domen i zakup tę usługę.

Jak wykonać transfer domeny .realestate.pl

Aby wykonać transfer domeny .realestate.pl należy uzyskać kod authinfo od obecnego operatora. Kod authinfo to indywidualny ciąg znaków przypisany do każdej domeny w Internecie.

W celu uzyskania kodu authinfo należy wykonać procedurę wydania kodu authinfo zgodną z zasadami operatora. Najczęściej kody authinfo wydawane są na podstawie wniosku, na którym złożyć podpis musi prawny właściciel domeny. Następnie wniosek ten jest procesowany przez operatora, a kod authinfo wydawany drogą elektroniczną. Na rynku istnieją także operatorzy, którzy wydają kody authinfo jednie na podstawie pisemnego dokumentu wysłanego pocztą, lecz nie jest to często stosowana praktyka.

Gdy już posiadasz kod authinfo dla domeny .realestate.pl wystarczy, że przekażesz go do nowego operatora. Transfer zostanie wprowadzony, a Ty na adres e-mail przypisany do domeny otrzymasz wiadomość e-mail z linkiem do kliknięcia. Nadawcą wiadomości jest automat@dns.pl, a kliknięcie w link spowoduje zakończenie transferu i przypisanie domeny do Twojego konta u nowego operatora.

W LH.pl możesz wprowadzić transfer domeny .realestate.pl samodzielnie, wystarczy, że podasz nazwę domeny i kod authinfo w sekcji Transferuj już teraz na: lh.pl/domeny

Jak wykonać transfer domeny .realestate.pl która wygasła

Jeżeli Twoja domena .realestate.pl wygasła, czyli upłynął czas na jej odnowienie, wciąż możesz dokonać jej transferu. Będzie to wtedy transfer z odnowieniem, zatem wraz konieczne będzie niezwłoczne opłacenie faktury proforma. Po transferze ważność domeny zostanie wydłużona o +1 rok.

Cykl życia domeny .realestate.pl

Domena .realestate.pl rejestrowana jest w chwili zaksięgowania opłaty rejestracyjnej u operatora. Po rejestracji domena będzie ważna przez następnych 365 dni. W tym czasie pozostaje aktywna.

Po upływie 1 roku należy ją odnowić, uiszczając opłatę u operatora. W przypadku braku płatności za odnowienie domeny, nazwa trafia do 30-dniowego okresu wygasania, w trakcie którego żadna z usług powiązana z domeną (strona WWW, skrzynki e-mail) nie działa. W czasie okresu wygasania można odnowić domenę by przywrócić ją do działania. U niektórych operatorów, odnowienie domeny z okresu wygasania wiąże się z dodatkową opłatą. W LH.pl nie naliczamy dodatkowych opłat ponad standardowy koszt odnowienia. W przypadku nieodnowienia domeny w ciągu 30-dniowego okresu wygasania, trafia ona w 5-dniowy okres blokady, a następnie zostaje uwolniona do puli domen wolnych i każdy zyskuje możliwość jej rejestracji.

Gdzie sprawdzić status domeny .realestate.pl i dane jej właściciela?

Status domeny .realestate.pl i dane abonenta można sprawdzić na stronie: dns.pl/whois lub innej, dowolnej ogólnodostępnej wyszukiwarce WHOIS.

Raport rynku WordPress