Wielu z Was spotkało się na pewno z koniecznością aktualizacji linków po migracji WordPressa. Zajęcie to może być nader uciążliwe, jeśli trzeba by było wykonać tę operację ręcznie.

Weźmy na warsztat sytuację, kiedy przenosicie stronę na nową domenę. Pisałem o tym, jak przeprowadzić taką migrację za pomocą wtyczki Duplicator.

Oczywiście pierwszym krokiem jest zmiana linków w ustawieniach ogólnych WordPressa.

zmiana linków w ustawieniach wordpress
Niestety zmiana ta nie wpływa na wcześniej dodane linki do postów i stron. Stracicie mnóstwo czasu na odnalezienie ich i poprawę ręcznie. Na szczęście istnieje sposób na szybkie i stosunkowo łatwe podmienienie adresów.

Velvet Blues zagra w WordPressie

Po pierwsze wykonajcie kopię zapasową WordPressa. Następnie zainstalujcie wtyczkę Velvet Blues Update URL’s. Po jej włączeniu przejdźcie do menu Narzędzia -> Update URL’s.

zmiana linków w ustawieniach wordpress

Musicie teraz podać stary (old) adres i nowy (new) adres WordPressa. Teraz zaznaczacie, które linki mają zostać podmienione. Sugeruję zaznaczyć wszystkie pola oprócz ostatniego. Teraz kliknijcie “Update URL’s Now” i gotowe.

Wtyczka przeszuka WordPressa w poszukiwaniu starego adresu i podmieni go na nowy. Sprawdźcie później stronę, czy operacja udała się bez problemów. Mam nadzieję, że od teraz migracja strony nie będzie sprawiała Wam tyle problemów i będzie mniej stresującym zajęciem.

Darmowy kurs WordPress
Poradnik WordPress
Artykuł odpowiedział na twoje pytanie? Udostępnij go dalej:
Obrazek domyślny
dzialpomocy

Jeden komentarz

Możliwość komentowania została wyłączona.

Raport rynku WordPress