Jak ominąć AdBlocka w WordPress i nie wkurzyć czytelników?

Już rok temu ponad 610 milionów urządzeń posiadało zainstalowanego AdBlocka, czyli najpopularniejsze narzędzie do blokowania reklam na stronach internetowych. Choć jest to najpowszechniejszy sposób na zarobek wśród autorów stron, odwiedzający nauczeni tym, że większe serwisy często pozwalają sobie na wyskakujące bannery z automatycznie odtwarzającym się dźwiękiem, instalują właśnie AdBlocka lub podobne do niego aplikacje, by uprzyjemnić sobie wizyty na stronach www. Tym samym zmniejszają możliwości zarobkowe twórców. Są jednak na to sposoby.

Zanim przejdziemy do edycji samej strony, powinieneś rozpatrzyć następujące możliwości zarobku:

  • Sponsorowane artykuły: poszukaj, czy nie ma produktu lub usługi, którą mógłbyś rzetelnie opisać, za co otrzymałbyś wynagrodzenie. Reklamowana firma zyska zasięg oraz dodatkowy ruch, a Ty dodatkowe zasoby.
  • Programy afiliacyjne: dołączając do programów afiliacyjnych, wybieraj te, które mają rozsądne warunki, a tematycznie związane są z Twoją stroną. Pisząc artykuły o produktach i usługach z aktywnych programów afiliacyjnych, możesz zyskać cykliczne źródło przychodów.
  • Reklamy poza stroną: zbierając adresy e-mailowe oraz wysyłając newslettery do odbiorców, możesz raz na jakiś czas, przy okazji rozsyłania wartościowego contentu, dodać informację o firmie, z którą współpracujesz lub programie partnerskim, do którego dołączyłeś. Adblock tego nie wyłapie, a Ty zyskasz dodatkową formę zarobku. Tak samo możesz zrobić z grupą na Facebooku lub fanpage’em.
jak ominąć AdBlocka

Jeśli jednak chcesz zmodyfikować swoją stronę, by wyświetlać dodatkową informację o Adblocku lub zablokować treść strony, możesz spróbować wykorzystać takie wtyczki do WordPressa, jak:

Ad Blocking Advisor Plugin – wierząc w lojalność odwiedzających, plugin wyświetla informację z prośbą o wyłączenie AdBlocka wszystkim, u których wykryje, że jest on włączony.

Ultimate Ads Manager Plugin – wtyczka do zarządzania przestrzeniami reklamowymi, które nie powinny być (choćby w teorii) wykrywane przez AdBlocka.

Block AdBlock – za pomocą tej bezpłatnej wtyczki zablokujesz treści na stronie, czyniąc je niewidocznymi dla odbiorców z włączonym AdBlockiem. Twórcy zapewniają jednak, że nie wpłynie to na pozycjonowanie witryny.

Powyższe rozwiązania pozwalają na znalezienie złotego środka pomiędzy zarabianiem na reklamach, a zachowaniem grona czytelników.

Darmowy kurs WordPress
Poradnik WordPress
Artykuł odpowiedział na twoje pytanie? Udostępnij go dalej:
Obrazek domyślny
dzialpomocy
Bezpłatny kurs WordPress