Jak usunąć linki z komentarzy w WordPressie

Spotkaliście się z tym, że Wasi czytelnicy umieszczali komentarze wraz z linkami do swoich stron? Nie zawsze jest to dobre. Ktoś może chcieć w ten sposób wypozycjonować swoją stronę i nagminnie zasypuje innych odnośnikami. Co więcej, linki z komentarzy mogą negatywnie wpływać na Twój wizerunek. Warto rozważyć wdrożenie funkcji, która pozwoli automatycznie usuwać hiperłącza w komentarzach.

linki z komentarzy

Komentatorzy mogą domyślnie dodawać linki do swoich wypowiedzi w WordPressie, wstawiając w ten sposób odnośniki do innych stron – czasem swoich (w celach promocyjnych), czasem reklamowych (tzw. reflinki), a czasem też po prostu zwyczajnie szkodliwych. WordPress umożliwia też komentującym wpisanie swojego adresu strony, który jest później podpięty w formie linku pod nazwę autora komentarza. Co więcej, komentatorzy mogą używać kodu HTML, co pozwala na wstawienie linku za pomocą najprostszego tagu odnośnika.

Jeśli nie chcesz wyświetlać takich linków na swojej stronie w sekcji komentarzy, to warto wiedzieć, że można automatycznie usuwać linki z nadesłanych treści. Tylko jak to zrobić? Oczywiście, korzystając z wtyczek wzbogacających lub całkowicie zmieniających system komentarzy takie ustawienia można „wyklikać” w ustawieniach samej wtyczki (np. wpDiscuz), albo w ustawieniach zewnętrznej usługi dostarczającej system komentarzy (np. Disqus). Jak jednak usuwać linki z komentarzy, gdy używamy domyślnego, natywnego systemu komentarzy WordPressa? Wystarczy jedna wtyczka.

Wyłącz linki w komentarzach za pomocą wtyczki Comment Link Remove & Comment Tools

Do szybkiego i prostego wyłączenia linków w komentarzach dobrym rozwiązaniem będzie wtyczka Comment Link Remove & Comment Tools.

To wtyczka pozwalająca:

  • usunąć pole z adresem strony w komentarzach
  • usunąć hiperłącze z nazwy autora
  • wyłączyć automatyczną zamianę adresów URL w komentarzach na hiperłącza
  • wyłączyć tagi HTML pozwalające wstawiać hiperłącza w komentarzach

Po zainstalowaniu wtyczki wystarczy przejść do zakładki QC CLR Settings. Wyświetli się lista dostępnych opcji.

linki z komentarzy

Aby skorzystać z wyżej wymienionych funkcji, zaznacz pola:

  • Remove WEBSITE Field from Comment Form
  • Remove hyper-link from comment AUTHOR Bio
  • Disable turning URLs into hyper-links in comments
  • Remove HTML Link Tags in comments

Po wykonaniu tych czynności zapisz zmiany i odśwież stronę. Teraz wszystkie linki w komentarzach są wyłączone, a gdy ktoś spróbuje je wymusić na siłę za pomocą kodu HTML i tagu <a>, to zostanie to od razu usunięte.


Darmowy kurs WordPress
Poradnik WordPress
Artykuł odpowiedział na twoje pytanie? Udostępnij go dalej:
Obrazek domyślny
Błażej Starosta
Ma doświadczenie w tworzeniu oraz prowadzeniu stron WWW, od blogów aż po sklepy internetowe. Od lat uważnie śledzi rozwój WordPressa i jego wpływ na rynek twórców stron internetowych. Stara się być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami technologicznymi i dzielić się swoją wiedzą.

Jeden komentarz

  1. Po zainstalowaniu wtyczki linki znikają z formularza komentarzy ale przesuwa się margines strony (motyw Astra). Treść jest dużo węższa i pomimo zmiany ustawień sekcji elementora margines pozostaje. Usunięcie wtyczki rozwiązuje problem. Jak temu zapobiec?

Możliwość komentowania została wyłączona.

Raport rynku WordPress