Elementor to zaawansowana wtyczka dla WordPressa, która umożliwia tworzenie dynamicznych stron WWW bez konieczności znajomości programowania. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika Elementor umożliwia łatwe personalizowanie wyglądu oraz układu stron. Elementor stał się jednym z najpopularniejszych narzędzi dla twórców stron opartych na WordPressie. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej tej wtyczce, jej funkcjom oraz zaletom i wadom, jakie niesie dla osób tworzących strony internetowe.
WordPress to popularny system zarządzania treścią, który od wersji 5.0 oferuje wbudowany edytor blokowy Gutenberg, który stanowi główne narzędzie tworzenia treści na stronach internetowych. Gutenberg oferuje wiele domyślnym bloków, jednak podczas procesu budowania strony internetowej może się okazać, że wśród standardowych bloków nie znajdziesz bloku oferującego funkcjonalność, której potrzebujesz. Z pomocą przychodzą wtyczki Gutenberga, które oferują dodatkowe bloki. Jedna wtyczka stanowi zazwyczaj bibliotekę bloków stworzonych przez autora pluginu. Sprawdźmy jakie wtyczki z blokami do edytora bloków Gutenberg, dostępne są w oficjalnym repozytorium WordPressa i które z nich są najlepsze.
Gutenberg to edytor treści dostępny w WordPressie, który został wprowadzony w wersji WordPress 5.0. Na…
Paczkomaty są jednym z najchętniej wybieranych przez klientów sposobów dostawy produktów zakupionych w sklepach internetowych.…
Jeśli posiadasz stronę opartą na WordPressie i chciałbyś wdrożyć na niej dodatkową funkcjonalność, skorzystaj z…
Podziel się wiedzą, czyli dlaczego warto stworzyć kurs online? Kursy online w ostatnich latach cieszą się…
Nie będę ukrywać, nie jestem fanką instalowania dodatkowych wtyczek do galerii w WordPressie. Nierzadko powodują…
Spotkaliście się z tym, że Wasi czytelnicy umieszczali komentarze wraz z linkami do swoich stron? Nie zawsze jest to dobre.
Niestety nie mamy dobrych informacji dla użytkowników WordPressa. Wykryto kolejną lukę w popularnej wtyczce.
WordPress 5.0 jest tuż za rogiem. Aktualizować, czy nie aktualizować? Oto jest pytanie.
Kolejna luka w popularniej wtyczce do WordPressa. Tym razem chodzi o dodatek ułatwiający wdrożenie RODO na stronie WWW.
Czujecie, że nie zaprzyjaźnicie się z Gutenbergiem? Na szczęście możecie go wyłączyć.