Jak wyczyścić cache (pamięć podręczną) w Mozilla Firefox?

Jeśli regularnie korzystasz z przeglądarki internetowej, to zapewne zauważyłeś, że pierwsze załadowanie strony internetowej trwa nieco dłużej niż kolejne. Jest to spowodowane cache, jakie jest przechowywane w przeglądarce. W tym artykule dowiesz się jak wyczyścić cache (pamięć podręczną) w Mozilla Firefox. Przeglądarka Mozilla Firefox tymczasowo przechowuje skrypty, czy też obrazki w pamięci podręcznej. Ma to na celu przyspieszenie ładowania strony internetowej.

Kiedy historia przeglądania i ciasteczka nie są zbyt często czyszczone, mogą pojawić się problemy z przeglądaniem stron www. Warto raz na jakiś czas wyczyścić pamięć podręczoną przeglądarki.

Zatem jak wyczyścić cache (pamięć podręczną) w Mozilla Firefox?

W pierwszym roku otwórz przeglądarkę internetową Mozilla Firefox, a następnie kliknij w górnym prawym rogu na przycisk trzech poziomych kresek.

Czyszczenie pamięci podręcznej przeglądarki

Po rozwinięciu ustawień, kliknij Historia.

Jak wyczyścić cache (pamięć podręczną) w Mozilla Firefox?

Po kliknięciu w ten przycisk pojawią są kolejne opcje do wyboru. Teraz kliknij Wyczyść historię przeglądania…

Wyczyszczenie pamięci podręcznej przeglądali

W kolejnym oknie będzie mógł wybrać co konkretnie ma zostać usunięte, jak również z jakiego okresu.

Czyszczenie cach - Firefox

W zależności od częstotliwości korzystania z internetu oraz przeglądarki usunięcie pamięci podręcznej oraz ciasteczek może być wykonane w różnym czasie. Przy standardowym korzystaniu z przeglądarki zalecamy czyszczenie pamięci i ciasteczek raz na trzy tygodnie. Wiesz już, jak wyczyścić cache (pamięć podręczną), teraz wystarczy że będziesz dbać o jej regularne czyszczenie.

Przeczytaj także:

Artykuł odpowiedział na twoje pytanie? Udostępnij go dalej:
Obrazek domyślny
Karolina Wierzbińska
Zwolenniczka innowacyjnego podejścia do biznesu w sieci. Od kliku lat głównym zamiłowaniem jest SEO i Content Marketing. Nieustannie śledzi wszelkie nowinki technologiczne. Na co dzień entuzjastka zdrowego trybu życia i zwierząt.
Raport rynku WordPress