PrestaShop – niezbędnik modułów. Jakie najlepiej zainstalować?

PrestaShop wtyczki

Moduły w PrestaShop służą głównie do zwiększenia i poprawy funkcjonalności sklepu. W zależności od tego, jaki moduł zainstalujesz mogą m.in pomóc w konfiguracji sklepu z zewnętrznymi usługami, zmienić sam proces zakupowy, czy też sposób wysyłki newslettera. Poniżej przedstawię Ci PrestaShop – niezbędnik modułów, które są najbardziej popularne i przydatne.

Najważniejsze informacje:
 1. Moduły w PrestaShop mają na celu przede wszystkim poprawę funkcjonalności sklepu.
 2. Istnieją zarówno w wersji płatnej, jak i bezpłatnej.
 3. Warto pamiętać o aktualizowaniu modułów, jak również  weryfikowaniu źródła pochodzenia. Czasami jedna mała luka w kodzie modułu może doprowadzić do wdania sie infekcji na stronę internetową.

Warto podkreślić, że moduły istnieją zarówno w wersji płatnej, jak i bezpłatnej. Wiele z nich jest tworzona przez niezależnych programistów, czy też osoby zaangażowane w społeczność PrestaShop. Przed instalacją jakiegokolwiek modułu upewnij, czy się jego wersja na pewno jest kompatybilna z wersją sklepu. 

tpay szybkie płatności

Pamiętaj! Dobór modułów dla Twojego sklepu PrestaShop jest uwarunkowany głównie rodzajem działalności jaką prowadzisz. Np. jeżeli w swoim sklepie nie przewidujesz możliwości wykorzystania kodów rabatowych, to nie ma konieczności instalowania modułów od kuponów rabatowych. 

Sprawdź, Jak zainstalować PrestaShop na hostingu w LH.pl?

Moduły, które warto zainstalować w zależności od obszaru, dla którego chcesz poprawić funkcjonalność strony:

PrestaShop Facebook  – jest to moduł, który pozwoli Ci na integracje Twojej strony z mediami społecznościowymi, dzięki czemu masz możliwość zwiększenia zasięgu i dotarcia do większej liczby potencjalnych klientów. Moduł ten umożliwi Ci udostępnienie dla wielu nowych użytkowników swoich produktów, czy też usług promując tym samym Twoją działalność. 

PrestaShop Checkout built with PayPal – moduł ten pozwala na zarządzanie wszelkimi płatnościami. Dzięki niemu możesz sprawnie zarządzać płatnościami klientów, czy też realizować zwroty.

Drive and Click & Collect – umożliwia zarządzanie terminami dostaw produktów, w odniesieniu do lokalizacji sklepów. Jest to moduł, który znacząco ułatwia logistyczną część wysyłek. 

reCaptcha – Anti Spam – moduł ten jest pewną formą zabezpieczenia przed spamem. Pozwala na zabezpieczenie formularza, w taki sposób aby uchronić się przed atakiem botów spamowych. 

Google Analytics – to rozwiązanie pozwala na lepsze zarządzanie strategiami marketingowymi, tak aby przynosiły jak najlepszy rezultat. Narzędzie to pozwoli Ci na lepszą analizę i dostęp do statystyk stron www. 

SEO Images (Alt Tags) – pozwala na poprawę optymalizacji strony internetowej pod kątem zdjęć. 

Sitemap Generator for SEO (XML & HTML)  – pozwala na generowanie mapy strony internetowej, która jest tworzona na potrzeby SEO.

Mailchimp – moduł ten pozwala na tworzenie mailowych kampanii marketingowych, jak również ich lepszym zarządzaniu m.in. weryfikowanie raportów z kampanii, czy też synchronizowanie listy. 

Age Verification Popup – narzędzie to pozwala na pojawienie się na stronie internetowej popup’u, który weryfikuje wiek użytkownika odwiedzającego stronę internetową. 

Professional Blog – moduł ten umożliwia na dodanie funkcjonalności bloga na stronie internetowej. 

Official Pixel Facebook – dzięki temu modułowi będziesz mieć możliwości dodania Facebook Pixel na swojej stronie internetowej. 

Live chat – moduł pozwala na wdrożenie kanału komunikacji, który będzie na bieżąco umożliwiał kontakt z klientem w celu udzielenia pomocy technicznej, czy też informacji o usłudze. 

Podsumowanie

PrestaShop – niezbędnik modułów, powyższa lista nie jest wyczerpująca. Są to jedynie najpopularniejsze i najbardziej przydatne moduły, które warto wdrożyć na swojej stronie internetowej. Pamiętaj, że nie każdy z nich jest Ci potrzebny. Przed instalacją jakiegokolwiek modułu upewnij się, że pochodzi on od zaufanego dostawy. Konieczne jest także jego bieżące aktualizowanie. 

 1. Czy w LH.pl jest hosting PrestaShop?
  Tak, w LH.pl masz możliwość zakupienia hostingu PrestaShop wraz bezpłatną migracją sklepu, bezpłatnym backupem przez 30 dni, darmowym certyfikatem, jak również bez limitów transferu.
 2. Czy moduły PrestaShop są bezpłatne?
  Istnieją zarówno płatne, jak i bezpłatne rozwiązania. To jaki, warto wybrać zalezy przede wszystkim od Ciebie oraz wymagań Twoje sklepu.
 3. Czy instalowanie modułów PrestaShop jest bezpieczne?
  Co do zasady instalowanie modułów, które pochodzą ze sprawdzonego źródła jest bezpieczne. Ważne jednak, aby pamiętać o ich bieżących aktualizacjach oraz usuwaniu tych modułów, które nie są już potrzebne.
Darmowy kurs WooCommerce
Artykuł odpowiedział na twoje pytanie? Udostępnij go dalej:
Obrazek domyślny
Karolina Wierzbińska
Zwolenniczka innowacyjnego podejścia do biznesu w sieci. Od kliku lat głównym zamiłowaniem jest SEO i Content Marketing. Nieustannie śledzi wszelkie nowinki technologiczne. Na co dzień entuzjastka zdrowego trybu życia i zwierząt.