Jak przedłużyć hosting w LH.pl?

Posiadasz hosting w LH.pl, który niedługo wygaśnie lub chciałbyś odnowić go przed datą wygaśnięcia i mieć pewność, że Twoje usługi będą aktywne? Sprawdź jak przedłużyć hosting w LH.pl i nie stracić dostępu do danych Twojej strony www i skrzynek pocztowych znajdujących się na serwerze. 

Istnieją trzy scenariusze, w których możesz chcieć przedłużyć hosting:

  • gdy usługa zbliża się ku wygaśnięciu i wygenerowana została już faktura na jej przedłużenie,
  • gdy do daty wygaśnięcia usługi jest jeszcze sporo czasu, ale mimo tego chcesz przedłużyć ją na kolejne lata już teraz,
  • gdy usługa już całkowicie wygasła.

Poniżej omówimy procedurę przedłużenia hostingu dla wszystkich tych przypadków.

Twój hosting wygaśnie za mniej niż 30 dni

Jeżeli niedługo skończy się termin ważności Twojego serwera, otrzymasz od LH.pl mailowe i SMS-owe powiadomienia z informacją o kończącej się usłudze. Wygenerowana zostanie także faktura proforma na przedłużenie usługi.

Powiadomienia mailowe otrzymasz od nas na 30, 14, 7, 5 i 2 dni przed datą wygaśnięcia hostingu. Zostaną one wysłane na adres e-mail przypisany do Twojego konta w Panelu Klienta w zakładce Abonent. Dodatkowo 7 dni przed datą wygaśnięcia serwera wyślemy Ci powiadomienie w formie wiadomości SMS przesłanej na numer telefonu przypisany do Twojego konta.

W otrzymanym powiadomieniu mailowym znajdziesz link do faktury proforma, zawierającej dane, przy których użyciu będziesz mógł przedłużyć hosting w LH.pl. Na podstawie danych zawartych w otrzymanej fakturze proforma możesz dokonać tradycyjnego przelewu lub skorzystać z opcji szybkich płatności w naszym Panelu Klienta.  

W celu skorzystania z opcji szybkiej płatności zaloguj się na swoje konto do panelu klienta LH.pl, a następnie przejdź do zakładki Faktury. Wyświetlona zostanie lista wygenerowanych faktur.

Wyszukaj na liście faktury za swoją usługę hostingową i zaznacz obok niej checkbox. W polu poniżej wybierz jedną z dostępnych metod płatności i kliknij przycisk Zapłać. Wyświetlona zostanie strona płatności online, gdzie można sfinalizować transakcję. Po zaksięgowaniu wpłaty serwer zostanie odnowiony na kolejny okres rozliczeniowy.

Twój hosting wygaśnie za więcej niż 30 dni

Jeżeli serwer, który posiadasz, jest opłacony, do jego wygaśnięcia jest jeszcze sporo czasu, ale mimo tego chcesz przedłużyć go już teraz na kolejny okres (np. roku, dwóch lub pięciu lat), możesz to zrobić w poniższy sposób. 

W celu przedłużenia hostingu prześlij mailowe zgłoszenie z autoryzowanego adresu e-mail (przypisanego do twojego konta w Panelu Klienta – https://www.lh.pl/panel/login – w zakładce Abonent) na adres info@lh.pl.

W wiadomości podaj nazwę serwera (znajdziesz ją na Twoim koncie na https://www.lh.pl/panel/login w zakładce Serwery) i okres, na który chcesz go przedłużyć w LH.pl. Po otrzymaniu zgłoszenia wygenerujemy fakturę proforma na twoim koncie, którą będzie można opłacić w celu przedłużenia serwera na pożądany okres.

Twój hosting wygasł

Jeśli Twój serwer już wygasł (nie zdążyłeś opłacić go w terminie wyznaczonym na fakturze proforma) sprawdź jego status i możliwość odnowienia. 

Po wygaśnięciu serwer może mieć jeden z poniższych statusów:

  • aktywny — serwer jest dalej aktywny i działa (po upływie daty płatności serwer pozostaje aktywny przez krótki okres czasu, aby uwzględnić niewielkie opóźnienia związane z płatnościami), 
  • zablokowany — jeśli kilka dni po wygaśnięciu usługi nie odnotujemy płatności, serwer zostanie zablokowany (strona www i skrzynki pocztowe nie będą w tym czasie aktywne),
  • usunięty — jeśli serwer pozostanie zablokowany przez dłuższy czas i nie odnotujemy płatności, dokonamy jego usunięcia (co spowoduje usunięcie jego konfiguracji i wszystkich danych). 

Jeśli Twój serwer wygasł, ale jest jeszcze aktywny lub został zablokowany (o czym poinformujemy Cię mailowo) możesz wznowić działanie hostingu. Wystarczy opłacić wygenerowaną fakturę proforma w zakładce Faktury. Twoja usługa zostanie odnowiona/odblokowana po zaksięgowaniu się wpłaty. 

Jeżeli serwer został usunięty (otrzymasz od nas wiadomość o usunięciu hostingu), ale chciałbyś go odzyskać i odnowić, skontaktuj się telefonicznie, mailowo lub na czacie z naszym Biurem Obsługi Klienta (dane kontaktowe znajdziesz na naszej stronie głównej w zakładce Kontakt). 

Podsumowanie

Już teraz wiesz, jak w prosty sposób przedłużyć ważność Twojego serwera w LH.pl. Aktywny hosting i ważna domena pozwolą Ci cieszyć się działającą stroną www i skrzynkami pocztowymi.