Co zrobić gdy moja domena wygasła?

Domeny polskie

W przypadku wygaśnięcia domeny polskiej, od momentu zakończenia okresu rozliczeniowego rozpoczyna się 30-dniowy okres wygasania. Możesz w każdej chwili opłacić fakturę proforma za odnowienie domeny. Dokument znajduje się w panelu klienta: https://www.lh.pl/panel/login, w zakładce faktury → proforma.
Po opłaceniu domena zostanie odnowiona i wróci do działania.
WAŻNE! Jeżeli nie uregulujesz płatności w ciągu 30 dni od wygaśnięcia domeny, domena trafi do puli domen wolnych i będzie mógł ją zarejestrować każdy użytkownik internetu.

Dowiedz się więcej – poznaj cykl życia domeny .pl.

Domeny globalne

Gdy wygaśnie domena globalna rozpoczyna się okres Grace Period. Jest to okres trwający 35 dni, podczas którego możesz opłacić fakturę proforma za odnowienie domeny. Dokument znajduje się w panelu klienta: https://www.lh.pl/panel/login, w zakładce faktury → proforma.
Po opłaceniu domena zostanie odnowiona i wróci do działania.
ważne! Po upływie 35 dni od momentu wygaśnięcia, domena przechodzi w okres Redemption Period albo Autorenew Grace Period.

Podobnie jak w przypadku wcześniejszego etapu, usługi związane z domeną nie działają, ale wciąż istnieje możliwość odzyskania domeny poprzez jej odnowienie.
Niestety odnowienie domeny ze statusem Redemption Period wymaga wniesienia dodatkowej opłaty. O aktualną cenę odnowienia domeny z okresu Redemption Period zapytaj Biuro Obsługi Klienta.

W przypadku braku odnowienia domena zyskuje status Pending Delete, który trwa 5 dni i kończy się usunięciem nazwy z rejestru. Po usunięciu domena może być zarejestrowana przez dowolnego użytkownika.

Dowiedz się więcej – poznaj cykl życia domen globalnych.

Domeny europejskie

W przypadku braku opłaty na kolejny okres rozliczeniowy, domena europejska przechodzi do 40 – dniowej kwarantanny, podczas której usługi związane z domeną nie działają, lecz wciąż jesteśmy jej abonentami. Domenę znajdującą się w kwarantannie możemy odnowić na kolejny rok wnosząc dodatkową opłatę.

WAŻNE! Wygaśnięcie domeny europejskiej zarejestrowanej po 15.09.2014 roku
Gdy nie zdecydujemy się na odnowienie domeny z kwarantanny, usługa od razu trafia do puli domen wolnych. W tym momencie nie mamy możliwości odnowienia usługi, dlatego bardzo ważne jest, aby pamiętać o jej regularnym opłacaniu.

WAŻNE! Wygaśnięcie domeny europejskiej zarejestrowanej przed 15.09.2014 roku
W przypadku domen zarejestrowanych przed 15.09.2014 roku obowiązują nieco inne zasady wygasania. Usługa wygaśnie dopiero z ostatnim dniem miesiąca, w którym przypada koniec okresu kwarantanny.

Przykład: Jeśli nasza domena wygasa 2 maja 2017 roku, czyli tego dnia kończy się jej kwarantanna, to w rzeczywistości zostanie uwolniona dopiero 31 maja 2017 roku, czyli z ostatnim dniem miesiąca.

Dowiedz się więcej – poznaj cykl życia domen europejskich.

Raport rynku WordPress