Jak przenieść domenę i hosting do LH.pl

Bardzo się cieszymy, ze chcesz przenieść swoją domenę i hosting do LH.pl! Z chęcią Ci w tym pomożemy. Skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta i napisz nam jakie usługi chcesz przenieść.

Do każdej migracji przydzielamy Opiekuna Migracji, który odpowie na Twoje pytania i skoordynuje proces przeniesienia Twoich usług. Cały proces migracji jest bezpłatny i staramy się by trwał maksymalnie 2 dni robocze.

Jak przenieść domenę do LH.pl?

Aby przenieść domenę do LH.pl wystarczy, że od swojego obecnego operatora otrzymasz kod authinfo do niej. Uzyskany kod przekaż nam – wykonamy transfer Twojej domeny. Więcej o kodach i procesie transferu domen przeczytasz pod tym linkiem.

Jak przenieść hosting do LH.pl?

Przeniesienie hostingu do LH.pl dotyczy migracji strony WWW (np. WordPressa) oraz skrzynek e-mail. Krótko mówiąc: całej zawartości Twojego obecnego serwera. Przeniesienie jest bezpłatne i realizują je nasi Administratorzy. Proces jest natomiast koordynowany przez Opiekunów Migracji, dzięki którym uzyskasz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania i bez stresu zmienisz dostawcę hostingu. Do migracji strony WWW do LH.pl potrzebujesz hostingu, czyli miejsca na jej pliki. Z tego poradnika dowiesz się jak wybrać i aktywować pakiet hostingowy.

Sprawdź jak w 6 krokach bezpiecznie przeniesiemy Twoją stronę i pocztę do LH.pl

Krok 1: Prześlij nam dane dostępowe do obecnego serwera

a) Dostępy do plików strony WWW

Abyśmy mogli przenieść zawartość Twojej strony WWW do LH.pl, potrzebujemy dostępów do plików witryny. Możesz zdecydować, czy chcesz nam przekazać dane do logowania do panelu zarządzania serwerem u obecnego hostingodawcy, czy też osobno dane do FTP i bazy danych Twojej strony.

 • WARIANT 1 Jeżeli podasz nam dane do logowania do panelu zarządzania serwerem u obecnego dostawcy, sami ustalimy dostęp do serwera FTP, na którym jest strona, a także uzyskamy informację, w którym katalogu na serwerze znajdują się jej pliki. Poradzimy sobie również z bazą – ustalimy sposób logowania oraz dane do bazy danych.
 • WARIANT 2 Jeżeli nie chcesz podawać nam danych do logowania do całego panelu lub nie znasz tych danych, wskaż nam następujące informacje:
  – dane do logowania do serwera FTP (host, login, hasło)
  – nazwę katalogu, w którym są pliki Twojej strony
  – adres do logowania do bazy danych (phpMyAdmin).

b) Dostępy do poczty e-mail

Jeżeli prócz strony WWW mamy przenieść także Twoje skrzynki e-mail, prześlij nam listę skrzynek wraz z hasłami do nich.

Krok 2: Opiekun Migracji zleci wykonanie kopii strony i poczty naszym Administratorom

Gdy prześlesz nam dane do Twojego serwera, Opiekun Migracji przekaże je do Administratorów, którzy następnie wykonają przeniesienie plików strony WWW do Twojego konta hostingowego w LH.pl. Migracja potrwa do 2 dni roboczych i nie wpłynie na działanie strony internetowej. Pamiętaj jednak by w trakcie naszych prac nie wprowadzać zmian na stronę (nie publikuj wpisów, nie dodawaj zdjęć czy produktów do sklepu), gdyż mogą zakłócić nasze działania.
Wykonując migrację na serwer w LH.pl robimy kopię strony. Oznacza to, że nie usuwamy danych z Twojego “starego” serwera ani nie wprowadzamy na nim żadnych zmian.

Jeżeli zlecałaś/eś nam także kopię zawartości Twojej poczty, przeniesiemy zawartość skrzynek e-mail. Oznacza to, że skopiujemy wszystkie maile, które znajdują się na serwerze źródłowym. Pamiętaj, że listy kontaktów, które znajdowały się w webmailu lub programach do obsługi poczty, nie zostaną przeniesione (nie są one bowiem zapisywane na serwerze, a przechowywane lokalnie, na komputerze użytkownika).

Krok 3: Otrzymasz maila z potwierdzeniem wykonania migracji

Gdy kopia witryny i zawartości poczty jest już na naszym serwerze, Administratorzy sprawdzają działanie strony WWW, a po pomyślnych testach, Opiekun Migracji poinformuje Cię o zakończeniu naszych prac. Otrzymasz wiadomość z podsumowaniem migracji oraz informacją o zmianie rekordów DNS dla domeny.

Krok 4: Zmień rekordy DNS dla domeny

Po migracji strony na nowy hosting należy zmienić rekordy DNS dla domeny, której ta migracja dotyczyła. Rekordy DNS to drogowskazy dla domeny. Dopóki wskazują na “stary” hosting, strona i poczta działa tak, jak dotychczas. W momencie, w którym wprowadzisz w konfiguracji domeny nowe rekordy DNS, wskażesz jej nowe miejsce – hosting w LH.pl. Wprowadzenie rekordów DNS jest bardzo proste. Przygotuj dane do logowania do panelu zarządzania domeną, a Opiekun Migracji poprowadzi Cię przez ten proces lub wykona go za Ciebie.

Rekordy DNS, które należy wprowadzić to:

 • DNS1: ns.lh.pl
  IP: 185.135.91.132
 • DNS2: ns2.lighthosting.net
  IP: 35.156.229.236

Gdy wprowadzisz rekordy DNS i zapiszesz zmiany, dojdzie do propagacji. Propagacja to okres, w którym wskazanie domeny na serwer musi się “odświeżyć” w Internecie. Najczęściej propagacja kończy się w ciągu 3-4h, maksymalnie może potrwać do 24h. W tym czasie Twoja strona powinna działać poprawnie, natomiast może zdarzyć się także tak, że propagacja spowoduje przerwę w wyświetlaniu się witryny. Nie mamy wpływu na przebieg propagacji, dlatego też najlepiej jest wykonać zmianę rekordów DNS w momencie najmniejszego ruchu na stronie.

Podczas propagacji poczta e-mail może spływać na Twoją skrzynkę z opóźnieniem lub mogą wystąpić przerwy w odbiorze i wysyłce maili. Jeżeli zdecydujesz się na zmianę DNS poza godzinami pracy Twojej firmy, zminimalizujesz trudności związane z funkcjonowaniem poczty.

Krok 5: Jeżeli przenosiliśmy Twoje skrzynki e-mail, zmień ustawienia poczty w programach pocztowych

Jeżeli przed migracją korzystałeś z programów pocztowych do odbioru poczty e-mail, np. z Outlooka czy programu Mail na Androidzie, po migracji konieczna będzie rekonfiguracja tych aplikacji. Wraz ze zmianą hostingodawcy zmienia się bowiem adres serwera pocztowego. Aktualizacja adresu jest bardzo prosta i możesz ją wykonać w kilkanaście sekund. Aby ułatwić Ci zadanie, przygotowaliśmy poradniki wideo dla najpopularniejszych programów pocztowych:

Krok 6: I to już koniec – ciesz się bezpiecznymi i szybkimi usługami hostingowymi w LH.pl!

Po zakończeniu propagacji Twoja strona WWW oraz poczta zacznie działać z serwerów w LH.pl. Oznacza to, że możesz już wprowadzać zmiany na stronie, dodawać wpisy czy edytować jej wygląd.

Twoja poczta także działa już poprawnie – zaloguj się do niej za pomocą webmaila: poczta.lh.pl lub korzystaj z ulubionych programów pocztowych.

Jeżeli będziesz potrzebować pomocy – skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta.