Jak utworzyć dodatkowe konto użytkownika w DirectAdmin?

Jeśli posiadasz dostęp do panelu zarządzania usługami w DirectAdmin i chcesz utworzyć dodatkowego użytkownika, wystarczy że zalogujesz się na swoje konto. Będąc zalogowanym na poziomie reseller wykonaj poniższe kroki i dowiedz się, jak utworzyć dodatkowe konto użytkownika w DirectAdmin.

Możliwość tworzenia osobnych kont użytkownika jest bardzo przydatną funkcjonalnością DirectAdmina. Zarządzanie użytkownikami w DirectAdmin odbywa się na trzech poziomach:

  • administrator – jest to poziom o największych uprawnieniach, który pozwala na kompleksowe zarządzanie usługami hostingowymi,
  • reseller – jest to konto tworzone przez administratora, które pozwala tworzyć odrębne konta typu user (np. dla swoich klientów),
  • user – jest to najniższy poziom zarządzania, który daje możliwość podstawowego zarządzania swoimi usługami (np. obsługa skrzynek pocztowych, instalacji certyfikatów, czy też zarządzania strefą DNS domen).
Sprawdź także, czym jest DirectAdmin i jak się zalogować?

Krok 1 – Logowanie do panelu DA

Aby utworzyć dodatkowe konto użytkownika w DirectAdmin należy zalogować się do panelu zarządzania DIrectAdmin. Jeśli nie wiesz, jak się zalogować, sprawdź nasz poradnik.

Sprawdź, jak się zalogować do DirectAdmina

Gdy dostaniesz się do ekranu logowania, wpisz login i hasło, aby zalogować się na swoje konto z uprawnieniami pozwalającymi tworzyć inne konta użytkowników. Jeśli zapomniałeś swojego hasła, zobacz, jak je odzyskać.

Sprawdź, jak zresetować hasło do DirectAdmina

Po zalogowaniu na swoje konto pora przejść do procesu tworzenia nowego konta użytkownika.

Krok 2 – Jak utworzyć dodatkowe konto użytkownika w DirectAdmin?

Przejdź do zakładki “Account Manager“, a następnie do sekcji “Add New User“.

Dodanie nowego użytkownika Direct Admin

W tym miejscu pojawi się możliwość dodania nowego użytkownika. Należy w tym celu kliknąć przycisk “Create User Package“.

Nowy użytkownik DIrect Admin

Krok 3 – Konfiguracja nowego użytkownika

W kolejnym kroku pojawi się tabela zgodnie z którą masz możliwość szerszej konfiguracji tworzonego użytkownika. Jest to świetne rozwiązanie zwłaszcza, dla osób które chcą stworzyć konto usera w oparciu o konkretne wymagania i wytyczne.

Konfiguracja nowego użytkownika

Możesz skonfigurować m.in. pojemność dysku, ilość skrzynek pocztowych jakie użytkownik może utworzyć, czy też ilość kont FTP. W DirectAdmin masz możliwość również zmiany wyglądu, aktywowania dostępu do SSH i wiele innych.

Po zakończeniu konfiguracji zgodnie z Twoimi wymaganiami wystarczy, że zapiszesz zmiany klikając w przycisk “Save“.

Konfiguracja użytkownika Direct Admin.

Po zapisaniu zmian możesz już przekazać dostęp użytkownikowi, dla którego zostało aktywowane konto.

Zarządzając większą ilością klientów bardzo szybko zauważysz, że tworzenie dodatkowych kont użytkownika jest niezwykle przydatne. Twoi klienci będą mieli możliwość bezpośredniego zarządzania podstawowymi aspektami związanymi z funkcjonowaniem swoich usług począwszy od zarządzania skrzynkami pocztowymi, instalacją certyfikatów, czy też konfiguracją strefy DNS.

Raport rynku WordPress