Jak dodać nowego użytkownika bazy danych w DirectAdmin?

W panelu zarządzania DirectAdmin masz możliwość bardzo szybkiego tworzenia bazy danych, o czym pisaliśmy w osobnym poradniku. Jak zdążyłeś już zapewne zauważyć DirectAdmin jest dość dość rozbudowanym panelem zarządzania, który daje szereg możliwości.

Kolejnym przydatnym rozwiązaniem jest możliwość stworzenia nowego użytkownika dla istniejącej już bazy danych. Poniżej pokażę Ci, jak dodać użytkownika do bazy danych w DirectAdmin. Wystarczy tylko kilka kliknięć aby utworzyć nowe konto o konkretnych uprawnieniach.

Krok 1 – Logowanie do DirectAdmina

Na początku zaloguj się do swojego konta w DA. Jeśli nie pamiętasz danych logowania, możesz skorzystać z opcji przypomnienia hasła w Direct Admin. Po zalogowaniu przejdź do sekcji Account Manager, a następnie wybierz z listy MySQL Management.

Jak dodać nowego użytkownika bazy danych w DirectAdmin?

Krok 2 – Jak dodać nowego użytkownika bazy danych w DirectAdmin?

Po przejściu do sekcji MySQL Management wyświetli Ci się lista baz danych, jakie utworzyłeś na swoim koncie. Kliknij teraz w tę, dla której chcesz dodać nowego użytkownika.

Jak dodać nowego użytkownika do bazy danych?

Po przejściu do konkretnej bazy danych kliknij następnie przycisk Create New User. Pojawi Ci się tabela, w której musisz nadać nazwę użytkownika oraz hasło.

Tworzenie nowego usara mysql w DA

Gdy wprowadzisz odpowiednie zmiany kliknij przycisk Create. Utworzenie nowego użytkownika to nie wszystko! Możesz także ustalić jego uprawnienia. W tym celu po prawej stronie od nazwy użytkownika kliknij przycisk Modify Privileges.

Modyfikacja uprawnień użytkownika bazy danych DA

Po przejściu do tej sekcji pojawi Ci się tabela, w której możesz wskazać konkretne uprawnienia jakie chcesz nadać utworzonemu użytkownikowi bazy danych.

zmiana uprawnień uzytkownika mysql

Aby zapisać zmiany kliknij przycisk Change.

Teraz wiesz już jak szybko i sprawnie dodać nowe użytkownika w bazie danych. DirectAdmin jest rozbudowanym panelem zarządzania. Dzięki serii naszych poradników z pewnością poradzisz sobie z jego obsługą, a wykonanie jakichkolwiek modyfikacji nie będzie stanowiło dla Ciebie problemu.

Raport rynku WordPress