Jak zresetować hasło do DirectAdmina?

Czy zdarzyło Ci się kiedyś zapomnieć hasła logowania do panelu DirectAdmin? Posiadając konto w DirectAdmina, do którego przypisany jest Twój adres email możesz w bardzo prosty sposób skorzystać z opcji przypomnienia hasła. Wystarczy tylko kilka kroków, aby ustawić nowe hasło i odzyskać dostęp do panelu zrządzania usługami. Poniżej pokażę Ci jak zresetować hasło do DirectAdmina poprzez kilka kliknięć.

Pamiętaj, aby nowe hasło było stosunkowo trudne do złamania. Miej też na uwadze, aby wykorzystać duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne. Zwiększy to bezpieczeństwo konta i zmniejszy prawdopodobieństwo nieautoryzowanego dostępu.

Jak odzyskać zapomniane hasło do DirectAdmina?

Jeśli nie pamiętasz dostępu do panelu zarządzania DirectAdmin, to możesz skorzystać z opcji przypomnienia hasła.

Przejdź na stronę logowania do swojego konta. Wystarczy, że w pasku przeglądarki wpiszesz adres logowania do usługi. Korzystając z DirectAdmin w LH.pl, aby przejść na panel logowania należy wpisać nazwę swojego serwera i dopisać “:2222” np.:

http://c1111.lh.pl:2222

Po przejściu do okna logowania kliknij w opcję “Forgot Password“.

Przypomnienie hasła do konta direct admin.

W polu “Username” wpisz login swojego konta lub adres mailowy, który jest przypisany do konta utworzonego w DirectAdmin. Następnie kliknij przycisk “Send me a Link“. Na skrzynkę e-mail przypisaną do konta przyjdzie wiadomość z linkiem pozwalającym na zmianę hasła.

Sprawdź także, czym jest DirectAdmin i jak się zalogować?

Przejdź do swojej poczty e-mail powiązanej z kontem DirectAdmin i kliknij w link zawarty w wiadomości z procedurą resetowania hasła. Wyświetli się nowe okno, w którym możesz ustawić nowe hasło.

Po wykonaniu procedury odzyskania hasła i nadania nowego możesz przejść na główną stronę logowania i wprowadzić nowe hasło dostępowe.

Pomocy! Nie mam opcji “Forget Password” na ekranie logowania do DirectAdmin

W ustawieniach DirectAdmin administrator serwera może zdecydować, czy opcja odzyskiwania hasła ma być dostępna, czy też nie. Jeśli ta opcja została wyłączona na serwerze przez administratora, to odnośnik “Forgot Password” zniknie z ekranu logowania i nie będzie możliwości samodzielnego resetowania hasła. Co w takiej sytuacji zrobić?

Aby odzyskać dostęp do konta, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta. Wyślij w tym celu mailową dyspozycję z autoryzowanego adresu email, który został podany w twoim koncie klienta (możesz go sprawdzić w panelu klienta LH.pl, w zakładce Dane abonenta). W treści koniecznie wskaż nazwę serwera, którego dotyczy zgłoszenie i opisz problem.

Jak włączyć z powrotem opcję przypominania hasła w DirectAdminie?

Gdy odzyskasz możliwość zalogowania się na konto administratora w DirectAdmin, możesz ponownie aktywować opcję przypomnienia hasła w panelu logowania.

Po zalogowaniu przejdź do zakładki “Server Manager“, a następnie do sekcji “Administrator Setting“.

Direct Admin

Gdy przejdziesz do sekcji “Administrator Setting” kliknij w “Security Settings”.

Po przejściu do zakładki “Security Settings” zaznacz opcję “Enable Automatic Lost Password Recovery” a następnie zapisz zmiany klikając przycisk “Save“.

Od teraz opcja przypominania hasła będzie dostępna z poziomu ekranu logowania, więc nawet jeśli zapomnisz hasła, to będziesz mógł je zresetować samodzielnie.

Pamiętaj, aby nowego hasła nie podawać osobom trzecim, nie zapisywać na kartkach, czy też w ogólnodostępnych miejscach. Hasło, które ustawiłeś powinno być znane tylko Tobie. Zmniejsza to ryzyko nieautoryzowanego dostępu do usług, a tym samym utraty ważnych dla Ciebie danych.

Raport rynku WordPress