Jak zmienić hasło do konta reseller w DirectAdmin?

Nieustanny postęp technologiczny powoduje, że coraz więcej spraw możemy załatwić online. Bardzo często wiąże się to z utworzeniem nowego konta, a co za tym idzie konieczności zapamiętania loginu i hasła. Tak sytuacja wygląda z usługami hostingowymi. Jeśli jesteś użytkownikiem Cloud Server to po zakończeniu konfiguracji maszyny przez naszych administratorów otrzymałeś zapewne dane logowania. Jeśli z jakiś przyczyn musisz dokonać zmiany hasła na nowe to zapoznaj się z poniższą instrukcją. Pokażę Ci jak zmienić hasło do konta reseller w DirectAdmin.

Jak zmienić hasło do konta reseller w DirectAdmin?

Hasło do konta reseller możesz zmienić na trzy sposoby:

Opcja przypomnienia hasła

W sytuacji, kiedy nie pamiętasz hasła do swojego konta DA możesz skorzystać z opcji przypomnienia. Przejdź na stronę logowania i kliknij w przycisk “Forgot Password? Click here“.

Jak zmienić hasło do konta reseller w DirectAdmin?

Pojawi Ci się okno w którym należy wskazać nazwę konta, dla którego ma zostać ustawione nowe hasło.

Reset hasła do direct admin

Na adres mailowy podany podczas zakładania konta przyjdzie wiadomość pozwalająca na reset hasła.

Zmiana hasła w DA z poziomu reseller

Jeśli posiadasz dostęp do panelu zarządzania DA i chcesz zmienić dotychczasowe hasło na nowe, to wystarczy skorzystać z odpowiedniego ustawienia w panelu DirectAdmin.

Po zalogowaniu się na swoje konto przejdź do zakładki Account Manager, a następnie do sekcji Change Passwords.

Zmiana hasła do konta DA.

Tutaj wystarczy, że wpiszesz nowe hasło dostępowe i zapiszesz zmiany klikając przycisk Submit. Pamiętaj aby hasło, było stosunkowo trudne do załamania. Warto skorzystać z generatora haseł, który stworzy odpowiednią kombinację znaków.

Zmiana hasła do konta reseller przez administratora

Hasło do konta reseller może zostać także zmienione przez administratora, który zarządza serwerem.

Aby to wykonać należy zalogować się do DA na poziom admin. Po zalogowaniu przejdź do zakładki Account Manager, a następnie do sekcji List Resellers.

Zmiana hasła przez admina resellerowi.

Po przejściu do tej zakładki pojawi się lista kont resellerskich. Wybierz z listy to, dla którego chcesz dokonać zmiany hasła. Po prawej stronie od nazwy konta kliknij +, a następnie Change konto1’s passwords.

Następnie pojawi Ci się okno, w którym należy wpisać nowe hasło dostępowe.

Po nadaniu odpowiedniego hasła kliknij przycisk Change Passwords.

Jak zdążyłeś zapewne zauważyć wiele operacji w DA jest dość intuicyjna i prosta do wykonania. Wystarczy zaledwie kilka kliknięć, aby ustawić nowe hasło dostępowe do konta. Warto ze względów bezpieczeństwa od czas do czasu ustawiać nowe hasło logowania. Zmniejszy to ryzyko ewentualnego przechwycenia danych logowania i nieuprawnionego dostępu.