Jak zmienić hasło do konta admin w DirectAdmin?

Zapewne spotkałeś się z sytuacją, w której chcesz zalogować się do swojego konta a nie pamiętasz hasła logowania. Być może miałeś też podejrzenie nieautoryzowanego dostępu do swojego konta i dla pewności chcesz ustawić nowe hasło logowania. Korzystając z panelu zarządzania DirectAdmin jest to bardzo proste, wystarczy dosłownie kilka chwil aby ustawić nowe, bezpieczne hasło dostępowe. Poniżej pokażę Ci krok po kroku jak zmienić hasło do konta admin w DirectAdmin.

Jak zmienić hasło do konta admin w DirectAdmin?

Nowe hasło do DA możesz zmienić na dwa sposoby:

Opcja przypomnienia hasła

Jeśli nie znasz swojego hasła dostępowego do konta DA skorzystaj z opcji przypomnienia. Wystarczy, że przejdziesz na stronę logowania i klikniesz w przycisk przypomnienia hasła. O tym, jak zalogować się do DA pisaliśmy w osobnym poradniku.

Przypomnienie hasła DA

Następnie wystarczy, że wpiszesz nazwę konta dla którego ma zostać wygenerowane nowe hasło.

Przypomnienie

Na adres mailowy podany przy zakładaniu konta przyjdzie wiadomość, która pozwala na ustawienie nowego hasła dostępowego.

Sprawdź, także: Jak zmienić hasło do skrzynki w DirectAdmin?

Reset hasła w panelu DA

Możesz ustawić nowe hasło dostępowe po zalogowaniu do swojego konta. Jeśli znasz hasło dostępowe to zaloguj się na swoje konto admin. Następnie przejdź do zakładki Account Manager, a następnie do sekcji Change Passwords.

Ustawienie nowe hasła do konta admin w DA.

Po przejściu do zakładki Change Passwords ustaw nowe hasło do swojego konta. Po wprowadzeniu bezpiecznego hasła wystarczy, że klikniesz przycisk Submit.

Sprawdź także: Jak utworzyć konto administratora w DirectAdmin?

Teraz wiesz już jak zmienić hasło do konta admin w DirectAdmin. Pamiętaj, aby nowe hasło było bezpieczne. Warto, aby miało minimum 8 znaków, zawierało małą i wielką literę, znak specjalny i cyfrę. Najlepiej gdyby to hasło zostało wygenerowane losowo. Odpowiednie hasło pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa i zminimalizowania ryzyka nieautoryzowanego dostępu do Twojego konta.

Raport rynku WordPress