Jak ustawić wiadomość urlopową w DirectAdmin?

Jeśli planujesz dłuższy urlop i nie chcesz zostawiać swoich klientów bez odpowiedzi mailowej możesz ustawić automatyczną odpowiedź wakacyjną. Po wysłaniu wiadomości na Twoją skrzynkę nadawca otrzyma informację o Twojej nieobecności. Aby aktywować tą funkcję musisz zalogować się na poziom usera do swojego panelu zarządzania DirectAdmin. Jeśli nie pamiętasz swoich danych logowania, to w bardzo prosty sposób możesz je odzyskać – pomoże Ci w tym nasz poradnik odzyskiwania hasła DirectAdmin. Poniżej pokażę Ci, jak ustawić wiadomość urlopową w DirectAdmin w kilka minut.

Logowanie do DA

Aby odpowiedzieć sobie na pytanie jak ustawić wiadomość urlopową w DirectAdmin w pierwszym kroku zaloguj się do swojego konta. Po zalogowaniu przejdź do zakładki E-mail Manager, a następnie do sekcji Vacation Messages.

Jak ustawić wiadomość urlopową w DirectAdmin?

Jak ustawić wiadomość urlopową w DirectAdmin?

Po przejściu do zakładki Vacation Messages pojawi Ci się możliwość ustawienia wiadomości wakacyjnej. wystarczy że teraz klikniesz w przycisk Set Vacation Messages.

Set Vacation Messages Direct Admin

Następnie pojawi Ci się tabela, którą musisz uzupełnić zgodnie z Twoimi preferencjami.

Jak ustawić automatyczną odpowiedź w DirectAdmin?

Możesz tutaj skonfigurować m.in.:

  • Vacation Account – tutaj wpisz konto pocztowe, dla którego ma zostać ustawiona automatyczna odpowiedź wakacyjna,
  • Subject Prefix – w tym polu wpisz temat wiadomości,
  • Reply Frequency – w tej sekcji po rozwinięciu listy pojawi Ci się częstotliwość wysyłanych autoodpowiedzi np. co 6h,
  • Vacation Start – tutaj należy wskazać dzień i porę dnia od kiedy autodpowiedź ma być wysłana,
  • Vacation End – określ porę dnia i datę zakończenia,
  • Message Vacation – w tej sekcji wpisz treść wiadomości wakacyjnej jaka ma być odesłana w momencie trafienia na Twoją skrzynkę nowej wiadomości,

Zapisanie zmian

Jeśli zakończysz już konfigurację automatycznej odpowiedzi w DirectAdmin wystarczy, że zapiszesz zmiany klikając przycisk Create.

Jak ustawić autoodpowiedź DirectAdmin

Jeśli w LH.pl korzystasz z usług CloudServer, który posiada panel zarządzania DirectAdmin zdążyłeś zapewne zauważyć, że posiada on wiele przydatnych i szybkich w ustawieniu funkcji. Panel jest o tyle przyjazny, że nie potrzebujesz dużej wiedzy programistycznej, aby efektywnie zarządzać swoimi serwerem, czy też domenami.

Raport rynku WordPress