Aliasy i przekierowania e-mail

Pocztę e-mail możesz przekierować z jednej skrzynki na drugą na dwa sposoby:

  • bez pozostawienia kopii na serwerze – wyobraź sobie, że kierujesz skrzynkę A, na skrzynkę B. Wybierając opcję przekierowania bez kopii, wiadomości wysyłane na skrzynkę A będą trafiały na skrzynkę B, nie pozostawiając kopii na skrzynce A.
  • z kopią na serwerze – wybierając tę konfigurację, wiadomości mimo przekierowania na skrzynkę B, będą także gromadzone na skrzynce A.

Ustawianie przekierowania poczty bez kopii na serwerze (alias, dodatkowy adres e-mail)

Aby ustawić przekierowanie zaloguj się do panelu klienta: panel.lh.pl, a następnie przejdź do zakładki serwerykonta pocztowe.

A następnie w polu źródło wpisz skrzynkę A, a w polu cel, skrzynkę B, na którą mają być kierowane wiadomości. Po podaniu adresów kliknij zapisz alias.
Skrzynka A (źródło) nie musi istnieć na liście kont e-email na serwerze., jest całkowicie pomijana.

Ustawianie przekierowania poczty z kopią na serwerze

Żeby ustawić przekierowanie poczty z kopią na serwerze, zaloguj się do swojego webmaila: poczta.lh.pl, a następnie przejdź do zakładki ustawienia (zębate koło w na lewym pasku bocznym) i przekierowanie.
Otrzymasz pole do wpisania docelowego adresu e-mail. Wprowadź w nim skrzynkę B, na którą mają być kierowane wiadomości. Dzięki tej kopii, na skrzynce A nadal będziesz widział maile.

przekierowanie poczty w lh.pl

Ustawianie przekierowania poczty z jednej skrzynki na wiele kont e-mail

Jeżeli chcesz ustawić przekierowanie z jednej skrzynki na wiele kont e-mail, przejdź do swojego webmaila: poczta.lh.pl, a następnie do zakładki ustawienia (zębate koło w prawym górnym rogu) i przekierowanie.
Otrzymasz pole do wpisania docelowego adresu e-mail. Wprowadź w nim skrzynkę B, która będzie kontem zbiorczym. Skrzynka B nie musi istnieć na liście kont e-email na serwerze.
Następnie zaloguj się do panelu klienta: panel.lh.pl i przejdź do zakładki serwerykonta pocztowe. U dołu strony znajdziesz miejsce na wprowadzenie przekierowań (lista przekierowań i aliasów).
Ustaw przekierowanie – Twoja skrzynka zbiorcza będzie źródłem, natomiast jako cel wskaż skrzynki e-mail, na które mają trafiać wiadomości.

Przekierowania na serwisy takie jak: @gmail.com, @onet.pl, @wp.pl, @interia.pl

Niestety przekierowania nie zawsze muszą działać poprawnie, w szczególności jeśli tworzone jest przekierowanie na skrzynki w domenach @gmail.com, @wp.pl, @onet.pl, @interia.pl. Główne serwery pocztowe tych serwisów sprawdzają wpisy SPF. Jest to dodatkowe zabezpieczenie przed podszywaniem się pod domenę.

Jeżeli więc wiadomość jest wysyłana ze skrzynki A do skrzynki B (np. w domenie .gmail.com), to serwer pocztowy Gmaila sprawdza wpis SPF i wpis ten się nie zgadza, bo wiadomość wyszła ze skrzynki B, a nie z A i wiadomość jest odrzucana.