Jak dodać załącznik do wiadomości na webmailu?

Wiadomości e-mail to nie tylko czysty tekst — czasem konieczne jest dołączenie dokumentu, skanu, zdjęcia czy innego pliku. Mogą to być zdjęcia z wakacji, faktury za zamówienie, czy też oferta dla klienta. Jeśli korzystasz z poczty na hostingu w LH.pl, to ten poradnik jest właśnie dla Ciebie. Dowiesz się krok po kroku, jak dodać załącznik do wiadomości na webmailu.

Sprawdź: Jak założyć skrzynkę e-mail?

W pierwszej kolejności zaloguj się na swoje konto pocztowe na webmailu. W pasku przeglądarki wpisz adres: poczta.lh.pl. Następnie wpisz pełne dane logowania, czyli nazwę skrzynki oraz hasło, które zostało nadane podczas jej zakładania. Aby przejść do trybu tworzenia wiadomości, kliknij przycisk Utwórz.

Dodanie załącznika do wiadomości e-mail jest możliwe na trzy sposoby:

  • sposób 1 – kliknij przycisk Załącz znajdujący się na samej górze okna tworzenia wiadomości — po kliknięciu należy wybrać konkretny plik z dysku urządzenia,
  • sposób 2 – kliknij przycisk Dołącz plik znajdujący się po prawej stronie okna tworzenia wiadomości, a następnie wybierz z dysku ten, który ma zostać dodany,
  • sposób 3 – skorzystaj z metody “Przeciągnij i upuść” – przeciągnij kursorem myszy plik z katalogu na komputerze i upuść go bezpośrednio w sekcji załączników po prawej stronie.
Jak dodać załącznik do wiadomości na webmailu?

To wszystko! Teraz wystarczy, że wyślesz wiadomość, klikając przycisk Wyślij.

Pamiętaj! Podczas tworzenia wiadomości zwróć uwagę na wielkość załącznika, jaki możesz umieścić w wiadomości. Jeśli posiadasz załącznik o bardzo dużej wadze, warto rozważyć zmniejszenie jego rozmiaru. W przypadku zdjęć możesz zastosować inny format lub większą kompresję w programie graficznym. W sytuacji, gdy wysyłasz dużą ilość plików, możesz zmniejszyć ich łączny rozmiar, tworząc archiwum ZIP.

Alternatywnie, jeśli przekraczasz limity rozmiaru załączników, możesz umieścić pliki w zewnętrznej chmurze (np. Dysk Google, Dropbox) i wstawić w treści wiadomości link do pliku lub katalogu w chmurze, z którego użytkownik pobierze załącznik.

Przeczytaj także:

Raport rynku WordPress