Jak przenieść wiadomości pomiędzy kontami pocztowymi?

W tym artykule dowiesz się jak przenieść wiadomości pomiędzy kontami pocztowymi szybko i sprawnie. Taką zmianę można wykonać samodzielnie poprzez pobranie zawartości z obecnej skrzynki, następnie po utworzeniu nowej będzie można dograć do niej pobraną zawartość – wykonujemy to w 3 prostych krokach:

Krok 1 – logowanie na obecną skrzynkę

Zatem jak przenieść wiadomości pomiędzy kontami pocztowymi? Musisz zalogować się na obecną skrzynkę na poczta.lh.pl, następnie przejść do folderu „Odebrane” klikamy w opcję „Zaznacz” i wybieramy „Wszystkie„.

Poczta lh.pl zaznaczenie wiadomości.

Następnie przejdź w opcję „Więcej” → Pobierz w formacie Mbox (.zip).

Poczta.lh.pl pobranie wiadomości - jak przenieść wiadomości pomiędzy kontami pocztowymi

Jeżeli chcesz skopiować również wiadomości wysłane należy powtórzyć tą samą czynność przechodząc najpierw do folderu „Wysłane„.

Krok 2 – tworzenie nowej skrzynki

Na swoim koncie w panelu klienta (panel.lh.pl) w zakładce Serwery -> Konta pocztowe musisz utworzyć nową skrzynkę – po jej utworzeniu zaloguj się na nią na poczta.lh.pl. Będąc w folderze „Odebrane” kliknij w opcję „Więcej” -> Importuj i wgraj tutaj pobraną paczkę .zip z poprzedniego kroku.

Poczta.lh.pl importowanie wiadomości.
Jak przenieść wiadomości pomiędzy kontami pocztowymi - import pliku .zip.

Jeżeli pobrałeś też paczkę wiadomości wysłanych musisz wykonać tę czynność analogicznie w folderze „Wysłane„.

Krok – 3 Utworzenie przekierowania

Na panelu klienta (panel.lh.pl) w zakładce Serwery -> Konta pocztowe w sekcji
Przekierowania” tworzymy przekierowanie podając zakres starej skrzynki w polu „Źródło” oraz adres nowej skrzynki w polu „Cel„.

Dowiedz się więcej: Jak ustawić alias i przekierowania e-mail

Po wykonaniu opisanych powyżej czynności wszystkie wiadomości wysłane na stary adres zostaną przekierowane na nową skrzynkę. Będzie ona zawierać wszystkie wiadomości wysłane i odebrane na ze starej skrzynki. Jeżeli stara skrzynka nie będzie już potrzebna można ją usunąć poprzez panel klienta w zakładce Serwery -> Konta pocztowe. Po zaznaczeniu konta kliknij przycisk „Usuń zaznaczone„.

Teraz już wiesz, jak przenieść wiadomości pomiędzy kontami pocztowymi w szybki i sprawny sposób.