Jak usunąć wiadomości z kosza w webmailu?

Jeśli często z korzystasz z poczty e-mail i prowadzisz wiele konwersacji, to zapewne zauważyłeś, że z biegiem czasu ubywa wolnego miejsca na skrzynce pocztowej. Nawet jeżeli usuwasz na bieżąco zbędne wiadomości, mogą one dalej wykorzystywać przydzieloną powierzchnię konta e-mail. Wynika to z tego, że po usunięciu są przechowywane w koszu.

Rozwiązania tego problemu są dwa:

  • Jeśli korzystasz z hostingu w LH.pl, masz możliwość zwiększenia pakietu posiadanego serwera. W tym celu prześlij mailowe zgłoszenie na info@lh.pl z autoryzowanego adresu email, jaki podałeś na swoim koncie abonenckim. Pamiętaj, aby w treści zgłoszenia wskazać numer/nazwę serwera oraz pakiet, jaki mamy dla Ciebie aktywować.
  • Możesz także zalogować się do webmaila (poczta.lh.pl) i usunąć z kosza zbędne wiadomości e-mail, zwalniając tym samym trochę miejsca na Twojej skrzynce.

Pamiętaj! Przeniesienie wiadomości e-mail do kosza nie spowoduje, że na Twojej skrzynce pocztowej pojawi się więcej miejsca. Wiadomości umieszczone w koszu nadal są przechowywane na serwerze pocztowym. Aby je trwale usunąć i zwolnić zajmowane przez nie miejsce, musisz opróżnić Kosz. Poniżej dowiesz się, jak usunąć wiadomości z kosza za pomocą kilku kliknięć.

Jak opróżnić kosz na webmailu?

W pierwszej kolejności zaloguj się na swoje konto pocztowe. Następnie przejdź do katalogu o nazwie Kosz.

Jak usunąć wiadomości z kosza?

Po przejściu do katalogu Kosz, możesz wybrać jedną wiadomość która ma zostać usunięta, klikając na nią myszką, a następnie ikonkę kosza w prawym górnym rogu i kliknij Usuń.

Jeśli wiadomości, których chcesz się pozbyć, jest więcej, to możesz użyć skrótu na Twojej klawiaturze. Wystarczy, że wciśniesz i przytrzymasz klawisz CTRL, a następnie zaznaczysz wiadomości do usunięcia, klikając w nie lewym przyciskiem myszy. Po zaznaczeniu wiadomości wciśnij klawisz Del na klawiaturze.

Możesz również skorzystać z opcji Zaznacz, znajdującej się na samej górze nad listą wiadomości. Pozwala ona szybko zaznaczyć wszystkie wiadomości danego typu.

Masowe usuwanie wiadomości z webmaila.

W ten sposób możesz zaznaczyć np. wszystkie wiadomości widoczne na stronie, wszystkie nieprzeczytane i tak dalej. Po zaznaczeniu możesz je trwale wykasować, wybierając Usuń.

Jeśli chcesz usunąć wszystko z kosza, wejdź do Kosza, wybierz Zaznacz > Wszystkie, a następnie kliknij opcję Usuń w górnym prawym rogu. Spowoduje to całkowite wyczyszczenie kosza.

To, czy skutecznie usunąłeś wiadomości oraz ile obecnie pojemności ma Twoja skrzynka pocztowa możesz zweryfikować w panelu klienta. Wystarczy zalogować się na swoje konto klienta, a następnie przejść do zakładki z kontami e-mail w ustawieniach serwera. Obok każdej utworzonej skrzynki możesz zobaczyć, ile miejsca zostało przydzielone na skrzynkę, a także jaka część tej powierzchni jest aktualnie wykorzystywana.

Przeczytaj także:

Raport rynku WordPress