Wszystkie hostingi współdzielone w LH.pl posiadają domyślnie uruchomione rekordy DKIM i DMARC, które obok dostępnego już od dawna rekordu SPF, podnoszą bezpieczeństwo poczty e-mail, a także zwiększają wiarygodność i dostarczalność wiadomości mailowych.

DKIM i DMARC – czym są i jak działają

  • DKIM dodaje cyfrowy podpis do wiadomości wychodzących, dzięki czemu serwer odbiorcy może sprawdzić, czy wiadomość faktycznie pochodzi od nadawcy.
  • DMARC podnosi reputację adresu e-mail i zwiększa dostarczalność wysyłanych przez nadawcę wiadomości.

Dowiedź się więcej na temat mechanizmów ochronnych DKIM i DMARC.

DKIM i DMARC w LH.pl – jak uruchomić

Aby skorzystać z DKIM i DMARC w LH.pl, wystarczy posiadać domenę dodaną do serwera i skierowaną rekordami DNS na hosting w LH.pl.

W przypadku domeny posiadającej zewnętrzne DNSy, dla której poczta obsługiwana jest na serwerze w LH.pl (rekord MX domeny został wydelegowany na LH.pl), istnieje możliwość uruchomienia rekordów DKIM i DMARC po uprzednim kontakcie z naszym Biurem Obsługi Klienta. Na podstawie dyspozycji mailowej wygenerowane i przesłane zostaną rekordy, które następnie należy wprowadzić w strefie DNS domeny. Po wprowadzeniu konfiguracji w strefie DNS, ochrona DKIM i DMARC zacznie działać.

Raport rynku WordPress