Jak dodać rekord DMARC w DirectAdmin?

Rekord DMARC (Domain-based Message Authentication Reporting and Conformance) ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa konta e-mail. Stanowi dopełnienie dla innych mechanizmów zabezpieczających takich jak DKIM i SPF. Pozwala ustrzec się phishingiem, fałszowaniem wiadomości e-mail, czy też atakami cyberprzestępców. To właśnie zapis rekordu DMARC decyduje o tym, co serwer pocztowy zrobi z konkretną wiadomością. Może zostać dostarczona do skrzynki odbiorczej, do spamu lub po prostu zostanie usunięta. Poniżej pokaże Ci, jak dodać rekord DMARC w DirectAdmin.

Krok 1 – Logowanie do DirectAdmina

Dodanie rekordu DMARC dla domeny zacznij od zalogowania na swoje konto usera w DA. Jeśli nie pamiętasz danych logowania, skorzystaj z opcji przypomnienia hasła. Po zalogowaniu wbierz z listy domenę, dla której chcesz dodać rekord DMARC, a następnie przejdź do zakładki Account Manager i wybierz DNS Maganement.

Jak dodać rekord DMARC w DirectAdmin?

Krok 2 – Jak dodać rekord DMARC w DirectAdmin?

Po przejściu do zakładki DNS Maganement zobaczysz listę rekordów, jakie zostały dodane w strefie DNS dla tej konkretnej domeny. Aby dodać rekord DMARC kliknij w przycisk Add Record.

Pojawi Ci się tabela, w której możesz wybrać rekord jaki ma zostać dodany. Wybierz z listy TXT.

Dodanie rekordu TXT w DirectAdmin.

Po wybraniu rekordu TXT w tabeli na samym dole musisz wpisać wartość rekordu DMARC (okno o nazwie Value). Skonfiguruj także pozostałe parametry takiej jak TTL, czy też nazwę.

Jeśli chcesz zapisać zmiany kliknij przycisk Add.

Jeśli posiadasz rekord DMARC, wystarczy że wykonasz powyższe kroki i dodasz go zgodnie z instrukcją. Natomiast jeśli nie posiadasz takiego rekordu to możesz skorzystać z dowolnego generatora dostępnego bezpłatnie online np. mxtoolbox.

Darmowy generator DMARC - mxtollbox.

Wpisz nazwę domeny dla której system wygeneruje rekord DMARC, a następnie kliknij przycisk Check DMARC Record. Poniżej pojawi Ci się kilka opcji, w których skonfiguruj co ma stać się z wiadomością, która nie zostanie zaakceptowana przez DMARC. Ustawienie tego zabezpieczenia spowoduje, że będziesz otrzymywać na wskazaną przez Ciebie skrzynkę email wszelkie raporty, w przypadku niepowodzenia wysyłki i błędów.

W dzisiejszych czasach bardzo istotne jest abyś pamiętał o tak istotnym zabezpieczaniu jak DMARC. Uchronisz się tym przed wszelkiego rodzaju phishingiem, czy też atakami cyberprzestępców. Czasami chwila nieuwagi może doprowadzić do konsekwencji i różnorodnych problemów związanych z bezpieczeństwem usługi.