Konfiguracja rekordu CNAME

Rekord CNAME konfiguruje się w przypadku chęci przekierowania określonych wywołań na innego hosta. Aby go skonfigurować (dodać lub edytować), należy przejść do widoku edycji rekordów DNS swojej domeny w panelu klienta LH.pl.

Jeśli domena jest dodana do Twojego serwera w LH.pl, przejdź do w panelu klienta zakładki Serwery → Strony WWW i kliknij w pole Opcje Edycja DNS przy domenie, którą chcesz edytować.

Jeśli nie posiadasz serwera i jesteś właścicielem samej domeny, to również możesz zarządzać rekordami DNS, ale najpierw musisz ustawić domenę jako zaparkowaną. W tym celu przejdź do zakładki Domeny w panelu klienta i wybierz Opcje → Konfiguruj, a następnie zmień sposób zarządzania domeną na Zaparkowana w LH.pl. Gdy to zrobisz, możesz ponownie kliknąć Opcje obok swojej domeny, a następnie wybrać Edytuj DNS.

Dodanie nowego rekordu CNAME

Na widoku rekordów DNS znajdziesz listę wszystkich skonfigurowanych aktualnie rekordów dla swojej domeny. Aby utworzyć nowy rekord, kliknij przycisk Dodaj nowy i wprowadź dane:

  • typ rekordu – CNAME
  • nazwa hosta – pole pozostaw puste gdy dodajesz rekord dla domeny. Jeżeli konfigurujesz rekord dla subdomeny, w nazwie hosta wpisz sam przedrostek. Np. gdybyśmy konfigurowali rekord CNAME dla subdomeny: “poczta.lh.pl”, wpisalibyśmy samą frazę “poczta”. 
  • wartość – wprowadź wartość rekordu CNAME

Po uzupełnieniu danych kliknij Dodaj. Dodanie rekordu CNAME wymaga propagacji, zatem na wejście zmian w życie konieczne jest odczekanie (zazwyczaj nie dłużej niż kilku godzin).

Zmiana istniejącego już rekordu CNAME

Aby zmienić istniejący już rekord CNAME, wyszukaj go na liście rekordów DNS swojej domeny, a następnie wybierz opcję Edytuj.

W nowym oknie możesz sprawdzić szczegóły wybranego rekordu i wprowadzić pożądane zmiany. Wprowadź nową wartość rekordu i Zapisz zmiany.

Edycja istniejącego rekordu CNAME, podobnie jak dodanie nowego, wymaga propagacji, zatem na wprowadzenie zmian należy odczekać (z reguły nie dłużej niż kilka godzin).

Bezpłatny kurs WordPress