Rekord SRV pod serwer Minecraft – jak go dodać?

Dodanie domeny do strefy DNS

W celu dodania jakiegokolwiek rekordu dla domeny, konieczne jest dodanie jej do strefy DNS. W pierwszej kolejności sprawdź, czy Twoja domena jest dodana. Zweryfikujesz to logując się na swoje konto przechodząc na https://www.lh.pl/panel/login → następnie przejdź do zakładki „Serwery” → „Domeny w DNS” → i zweryfikuj, czy jest widoczna domena, dla której chcesz dodać rekord. Jeśli nie to należy ją dodać, a następnie będziesz mógł dodać rekord SRV pod serwer Minecraft.

Sprawdź, jak dodać domenę do strefy DNS

Dodaj rekord SRV pod serwer Minecraft

Jeśli Twoja domena została dodana do serwera możesz rozpocząć konfigurację rekordu SRV. Przejdź do opcji „Edycja DNS”.

Edycja domeny w dns - lh.pl

Zobaczysz tutaj szereg rekordów, które są utworzone automatycznie w momencie dodania domeny do strefy DNS (o ile nie dokonywałeś wcześniej żadnych modyfikacji). Aby odpowiednio dodać rekord SRV konieczne jest skonfigurowanie rekordu A oraz SRV. Rekord A, jak wspomniano wyżej jest dodany automatycznie. Aby go zmienić masz dwie możliwości. Możesz usunąć dotychczasowy rekord i dodać ponownie nowy rekord A lub klikając myszką na nazwę domeny możesz edytować dotychczasową wartość.

Sprawdź, jak skonfigurować rekord A dla domeny

Gdy skonfigurujesz już rekord A, to teraz należy dodać rekord SRV pod serwer Minecraft. Przejdź do sekcji „Dodaj nowy rekord DNS” → Typ rekordu: SRV

Dodanie rekordu SRV pod serwer minecraft

W nazwie rekordu SRV została uwzględniona usługa dla jakiej rekord jest konfigurowany (_minecraft.). Dalej pojawia się informacja dotycząca protokołu na jakim działa wspomniany rekord (_tcp.), jak również adres (serwer.mojadomena.pl). Jeśli nie określono inaczej priorytet ustaw o wartości 0. Pole wartości rekordu będzie zawierać informacje dotyczące wagi rekordu (0), portu serwera (31050), jak również adresu serwera (serwer.mojadomena.pl). Wpis powinien wglądać następująco:

0 0 31050 serwer.mojadomena.pl.

Pamiętaj! Wskazane wyżej wartości mają charakter podglądowy i mogą się różnić w zależności od konkretnych ustawień.

Rekord SRV ma na celu przede wszystkim określenie protokołu, na którym działa konkretny adres (_tcp.), ale także portu. Posiada on wiele różnorodnych zastosowań, jednym stanowi właśnie rekord SRV pod serwer Minecraft.

Raport rynku WordPress