Jak ustawić automatyczne odświeżanie skrzynki odbiorczej na webmailu?

Posiadając hosting LH.pl masz możliwość utworzenia skrzynek pocztowych. Konto e-mail możesz obsługiwać za pomocą webmaila lub dokonać konfiguracji poczty w zewnętrznym programie pocztowym, np. Outlook.

Jeśli prowadzisz korespondencję z klientami na bieżąco, to zapewne bardzo często odświeżasz skrzynkę pocztową weryfikując, czy nie pojawia się jakaś nowa wiadomość mailowa. W tym poradniku dowiesz się, jak włączyć automatyczne odświeżanie na webmailu, co zdecydowanie ułatwi Ci prace.

W celu włączenia automatycznego odświeżania poczty najpierw zaloguj się do webmaila. Twoje dane logowania to pełna nazwa skrzynki pocztowej (np. Info@mojadomena.pl) oraz hasło, jakie utworzyłeś dla niej na koncie abonenckim.

Po zalogowaniu przejdź do sekcji Ustawienia > Preferencje, a następnie wybierz zakładkę Interfejs użytkownika.

Jak włączyć automatyczne odświeżanie na webmailu?

Po prawej stronie w sekcji Odświeżanie (sprawdzanie nowych wiadomości, etc.) ustaw, co ile minut Twoja skrzynka pocztowa ma być automatycznie odświeżana. Możesz ustawić odświeżanie, co 5 minut, 10 minut, 15 minut, 30 min, 60 minut albo nigdy. Wszystko zależy od Twoich preferencji i sposobu, w jaki korzystasz z poczty.

Aby zatwierdzić zmiany kliknij przycisk Zapisz. Teraz wiesz już, jak włączyć automatyczne odświeżanie na webmailu.

Może Cię zainteresować:

Raport rynku WordPress