Jak ustawić stronę główną w WordPressie?

WordPress - jak ustawić stronę główną

Dodanie i ustawienie wyglądu strony głównej

WordPress powstał jako platforma blogowa i domyślnie na stronie głównej wyświetla archiwum dodanych wpisów. Jeśli jednak nie tworzysz bloga (a czasem również i w tym przypadku), zechcesz zapewne utworzyć statyczną stronę, która będzie stroną główną. Jest to oczywiście możliwe i dość proste do wprowadzenia.

W pierwszej kolejności musisz jednak utworzyć i zaplanować wygląd Twojej strony głównej. Z pewnością będzie to zadanie, na które poświęcisz więcej czasu. Jeśli Twoja strona WWW ma być użyteczna, funkcjonalna i realizować określone dla niej cele, treść strony głównej musi być dobrze przygotowana.

W przypadku strony o charakterze sprzedażowym (np. prezentacja oferty firmy) oznacza to odpowiednio zaplanowaną kolejność treści, dobre teksty, wysokiej jakości materiały graficzne, zastosowanie elementów CTA (call to action). Jest naprawdę wiele rzeczy, na które należy zwrócić uwagę tworząc taką stronę samodzielnie.

Materiały, które mogą Ci w tym pomóc:

Jeśli to zadanie masz już za sobą możesz teraz przejść do ustawienia strony głównej.

Zmiana strony głównej w ustawieniach czytania

Aby zmienić stronę główną w ustawieniach czytania:

1. Zaloguj się do kokpitu WordPress (wp-admin).
2. Przejdź do zakładki “Ustawienia” → “Czytanie”.
3. W sekcji “Strona główna wyświetla” zaznacz opcję “Statyczną stronę”.
4. Z rozwijanej listy wybierz utworzoną przez Ciebie stronę, następnie kliknij “Zapisz zmiany”.

Zmiana strony głównej w ekranie personalizacji

Aby zmienić stronę główną w ekranie personalizacji:

1. Zaloguj się do kokpitu WordPress (wp-admin).
2. Przejdź do zakładki “Wygląd” → “Dostosuj” (ekran personalizacji).
3. W menu po lewej stronie wybierz pozycję “Ustawienia strony głównej”

4. Zaznacz opcję “Strona statyczna” i z rozwijanej listy wybierz utworzoną przez Ciebie stronę, następnie kliknij “Zapisz zmiany”.

5. Kliknij “Opublikuj” aby zapisać zmiany

Podsumowanie

Strona główna w przypadku bloga może wyświetlać wpisy, ale jeśli tworzysz za pomocą WordPressa np. firmową stronę WWW z pewnością planujesz umieścić tam inne informacje. Na firmowego bloga nadal znajdzie się miejsce, ale na innej podstronie, która będzie wyświetlała dodane wpisy. Po utworzeniu strony i umieszczeniu na niej wszystkich ważnych dla Ciebie informacji, możesz w ustawieniach WordPressa wskazać aby to ona wyświetlała się jako pierwsza w przeglądarce.

Darmowy kurs WordPress
Poradnik WordPress
Artykuł odpowiedział na twoje pytanie? Udostępnij go dalej:
Obrazek domyślny
Dawid Gulbicki
Od kilku lat zainteresowany tematyką tworzenia i optymalizacji stron www. W pracy sprawia, że strony i sklepy klientów LH.pl znajdują nowy dom, a proces zmiany przebiega bez stresu dla ich właścicieli. Prywatnie muzyk, pasjonat górskich wędrówek, zwolennik aktywnego trybu życia.
Raport rynku WordPress