10 bezpłatnych motywów dla bloga na WordPressie

Motyw to pierwsza rzecz, którą musimy wybrać po instalacji WordPressa. Decyduje o wyglądzie naszego bloga, a także określa możliwości edycji treści. Dostępne w WordPressie repozytorium daje nam tysiące rozwiązań, z których ciężko jest wybrać to najlepsze. Aby ułatwić poszukiwania, przedstawiamy 10 bezpłatnych motywów dla bloga na WordPressie.

10 bezpłatnych motywów dla bloga WordPress, stronaWWW

Kryteria, które musi spełnić motyw dla bloga

Wygląd bloga jest kluczową kwestią, gdyż w znacznej mierze decyduje o jego atrakcyjności dla odbiorcy. Jeśli zbudowana strona będzie nieintuicyjna, przeładowana treścią, lub po prostu nieestetyczna, nie zachęci do ponownego wyświetlenia. Istnieją również kryteria, które powinien spełnić każdy motyw dedykowany współczesnej stronie. Należy zadbać przede wszystkim o to, by nasza strona była responsywna – wciąż rośnie liczba osób, które przeglądają Internet głównie na urządzeniach mobilnych, dlatego wszystkie elementy bloga powinny być do tego wyświetlania dostosowane. Aby witryna była przyjemna w odbiorze, musimy zadbać również o jej czytelność i przejrzystość. Od strony technicznej,  nie można zapomnieć o tym, aby motyw był aktualny, kompatybilny z najnowszą wersją WordPressa, a także popularnymi wtyczkami.

10 bezpłatnych motywów dla bloga na WordPressie

Marlin lite

WERSJA DEMO

To nowoczesny, elegancki i przejrzysty motyw WordPressa. Już sama wersja demo sugeruje o jego przeznaczeniu pod tworzenie bloga. Zastosowany układ jest w pełni responsywny. Do dyspozycji mamy tu dwa rodzaje menu – główne, oraz menu mediów społecznościowych. Prawy pasek boczny daje możliwość podpięcia wizytówki autora, a także umieszczenia wpisów pokrewnych.

10 bezpłatnych motywów dla bloga, wordpress, motyw, marlin lite

MagCast

WERSJA DEMO

Nowoczesny i przejrzysty motyw prezentujący treść w formie magazynu. Dzięki zastosowaniu podziału strony głównej na boxy, świetnie sprawdzi się dla blogów wielotematycznych. Każda z kategorii znajdzie swoje miejsce na stronie głównej i będzie atrakcyjnie wyeksponowana. MagCast daje bardzo dużo możliwości, ma ciekawy układ graficzny, a także rozbudowane menu.

10 bezpłatnych motywów dla bloga, wordpress, motyw, magcast
10 bezpłatnych motywów dla bloga, wordpress, motyw, magcast

Food express

WERSJA DEMO

To stosunkowo nowy motyw z bardzo ciekawym układem strony głównej. Możemy umieścić na niej zarówno zachęcające grafiki, którym twórcy poświęcili sporo miejsca, jak i informacje kluczowe dla odbiorcy, takie jak wyróżniony post, starsze wpisy, czy też newsy. Wielofunkcyjność strony głównej w wersji demo została pokazana na przykładzie restauracji. Food exoress to jednak motyw, który możemy dostosować również na potrzeby bloga.

10 bezpłatnych motywów dla bloga, wordpress, motyw, food express

Amadeus

WERSJA DEMO

Amadeus to mój zdecydowany faworyt.  Modny i nowoczesny układ dedykowany dla bloga, dający wiele możliwości edycji treści na stronie głównej. Znajdziemy w nim możliwość rozbudowanej edycji grafiki głównej, a także możliwość implementowania video z YouTube, Vimeo i innych popularnych witryn. Amadeus jest w pełni responsywny, a także zawiera menu główne i menu mediów społecznościowych. Twórcy mogą poszczycić się już ponad 40 tysiącami pobrań.

10 bezpłatnych motywów dla bloga, wordpress, motyw, amadeus
10 bezpłatnych motywów dla bloga, wordpress, motyw, amadeus

Franz Josef

WERSJA DEMO

Franz Josef to połączenie przejrzystej formy prezentacji treści z prostotą obsługi. Daje wiele możliwości customizacji, posiada w pełni konfigurowalny slider. Jeśli posiadacie rozbudowanego tematycznie bloga, z pewnością warto wypróbować ten motyw. Podobnie jak MagCast, pozwala na wyeksponowanie treści z wielu kategorii jednocześnie.

10 bezpłatnych motywów dla bloga, wordpress, motyw
10 bezpłatnych motywów dla bloga, wordpress, motyw

The Clean Blog

WERSJA DEMO

Po kilku zaawansowanych motywach przyszedł czas na lekkość i prostotę. The Clean Blog, mimo, iż nie poziada wielu funkcji, ma w sobie coś, co przyciąga i skupia uwagę odbiorcy. Nie jest to rozwiązanie dla każdego, nie posiada bocznych pasków. Sprawdzi się dla minimalistycznego bloga w typie slow life.

10 bezpłatnych motywów dla bloga, wordpress, motyw

Parallaxsome

WERSJA DEMO

Parallaxsome to motyw z efektem paralaksy, czyli popularnym webdesignerskim trendem ostatniego czasu.  Twórcy zapewniają, iż z wykorzystaniem Parallaxsome będziemy mogli edytować każdy element strony dostosowując go do indywidualnych potrzeb. Udostępnia nam zarówno menu główne jak i menu mediów społecznościowych – oba w pełni edytowalne. Sprawdzi się zarówno dla bloga jak i dla profesjonalnych stron biznesowych.

10 bezpłatnych motywów dla bloga, wordpress, motyw
10 bezpłatnych motywów dla bloga, wordpress, motyw

Hueman

WERSJA DEMO

Godnym uwagi rozwiązaniem dla bloga jest motyw Hueman. To responsywny motyw z wieloma możliwościami edycji treści ze strony głównej. Udostępnia rozbudowane menu główne, menu mediow społecznościowych, dwa paski boczne, a przede wszystkim – ciekawie się prezentuje. Twórcy dostosowali stronę główną do umieszczenia dużej ilości wpisów zamkniętych w boxach, co sprawia, że całość prezentuje się przejrzyście. Do chwili obecnej odnotowano ponad 80 tysięcy pobrań motywu.

10 bezpłatnych motywów dla bloga, wordpress, motyw, hueman

Spacious

WERSJA DEMO

Spacious to przejrzysty i funkcjonalny motyw zaprojektowany z myślą o blogerach. Posiada 4 układy stron, 2 szablony i aż 4 typy wyświetlania blogów, co nie jest często występującą funkcjonalnością motywów. Wyróżnia się ciekawym designem, możliwością umieszczenia sporej ilości treści na stronie głównej przy jednoczesnym zachowaniu ładu i estetyki. Ponad 70 tysięcy aktywnych pobrań motywu z pewnością świadczy o jego atrakcyjności.

10 bezpłatnych motywów dla bloga, wordpress, motyw
10 bezpłatnych motywów dla bloga, wordpress, motyw

Vantage

WERSJA DEMO

Vantage to połączenie klasy i prostoty z wysoką funkcjonalnością i mnogością możliwości edycji treści. Motyw nadaje się zarówno do tworzenia bloga jak i profesjonalnej strony biznesowej. Jest w pełni kompatybilny z najnowszą wersją WordPressa i może poszczycić się liczbą pobrań przekraczającą 100 tysięcy. Współpracuje z WooComerce, a zatem stanowi podstawę dla bloga, na którym możemy w przyszłości rozpocząć również sprzedaż.

10 bezpłatnych motywów dla bloga, vantage, wordpress, motyw

Wybór jest naprawdę duży, a zestawienie 10 bezpłatnych motywów dla bloga, to jedynie jego namiastka. Gdy wybierzemy już idealny motyw dla naszej strony, pozostaje go zainstalować, a następnie zająć się tworzeniem własnego miejsca w sieci.

Darmowy kurs WordPress
Poradnik WordPress
Artykuł odpowiedział na twoje pytanie? Udostępnij go dalej:
Obrazek domyślny
Aneta Rutkowska
Lubi gdy wszystko działa, a najlepiej jeżeli działa szybko. W szczególności strony internetowe. Pomaga użytkownikom WordPressa zrozumieć go lepiej. Gdyby fizycy mieli taką umiejętność wyjaśniania skomplikowanych rzeczy, wszyscy rozumielibyśmy fizykę kwantową. Na co dzień koordynuje różne procesy w najlepszej firmie hostingowej w Polsce – LH.pl.