napis jak zmienić logo strony na tle osoby dotykającej ekran komputera

Logo to kluczowy element identyfikacji wizualnej każdej strony WWW. Pozwala zbudować rozpoznawalność marki oraz samej strony WWW w sieci. Logo zazwyczaj widoczne jest w nagłówku strony, czyli pasku znajdującym się w jej górnej sekcji. Budując stronę w WordPressie, możesz łatwo dodać logo lub zmienić je. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jakie to proste. 

Najważniejsze informacje:
  • Logo to ważny element identyfikacji wizualnej strony internetowej.
  • Logo możesz dodać lub zmienić bezpośrednio w ustawieniach motywu.
  • Opcje związane z ustawieniami logo mogą różnić się w zależności od motywu, z którego korzystasz.

Jak dodać logo na stronie internetowej w WordPressie?

Ustawienia logo na stronie WordPress znajdziesz bezpośrednio w ustawieniach aktywnego motywu (w zakładce Wygląd – Dostosuj). Większość motywów dostępnych na rynku (w tym w oficjalnym repozytorium WordPressa) oferuje możliwość konfiguracji logo. Domyślnie jako logo w nagłówku motywy dodają tytuł witryny. 

nagłówek strony www z widocznym tytułem witryny

W niniejszym artykule pokażę Ci, jak dodać logo na przykładzie darmowego motywu OceanWP, który możesz zainstalować bezpośrednio w panelu WordPressa z oficjalnego repozytorium motywów. 

motyw oceanwp widoczny w ekranie oficjalnego repozytorium motywów wordpress

W celu dodania własnego logo do Twojej strony zaloguj się do kokpitu WordPress Twojej strony WWW i przejdź do zakładki Wygląd – Dostosuj. Następnie z menu po lewej stronie wybierz opcję Nagłówek – Logo

W sekcji Logo kliknij przycisk Wybierz logo i prześlij przygotowany plik graficzny z logo z Twojego komputera lub wybierz przesłany wcześniej plik z logo z biblioteki mediów WordPressa. 

widok ustawień motywu oceanwp z widoczną sekcją logo

Po wybraniu logo możesz je dodatkowo przyciąć lub pominąć przycinanie. 

ekran przycinania grafik w WordPressie

Logo strony zostanie dodane i automatycznie umieszczone w nagłówku strony.

logo strony umieszczone w nagłówku

Dodatkowo możesz zmienić ustawienia logo witryny, zmieniając jego wysokość i dodatkowe parametry, które mogą różnić się w zależności od motywu WordPress, z którego korzystasz. Parametry logo możesz ustawić oddzielnie dla różnych rodzajów ekranu – osobno dla pełnej wersji strony, osobno zaś dla mobilnej. Dodatkowo w przypadku motywu OceanWP możesz przesłać plik z logo w wysokiej jakości dla ekranów o wysokiej rozdzielczości (sekcja Retina Logo).

ekran ustawień motywu OceanWP z widoczną sekcją ustawień logo

Pamiętaj, by po ustawieniu logo, zapisać zmiany klikając przycisk Opublikuj w lewym górnym rogu ekranu. 

ekran personalizacji motywu ze strzałką wskazującą przycisk opublikuj

Zmiana logo na stronie w WordPress

Jeśli posiadasz już stronę i chciałbyś zmienić własne logo na stronie opartej na WordPressie przejdź do panelu personalizacji Twojego motywu wybierając w kokpicie WordPressa zakładkę Wygląd – Dostosuj. Następnie przejdź do zakładki Nagłówek i wybierz opcję Logo. W sekcji Logo kliknij Zmień logo i wybierz plik graficzny z nowym logo. 

widok ustawień motywu oceanwp z widoczną sekcją logo

Możesz przyciąć grafikę przed dodaniem lub pominąć przycinanie. Logo WordPress zostanie automatycznie zastąpione i dodane do nagłówka Twojej strony. 

ekran przycinania grafik w WordPressie

Dodatkowo możesz ustawić rozmiar logo dla różnych rodzajów ekranu. Pamiętaj jednak, że dostępne opcje mogą się różnić w zależności od wybranego przez Ciebie motywu. 

ekran ustawień motywu OceanWP z widoczną sekcją ustawień logo

Pamiętaj, by po zmodyfikowaniu logo zapisać zmiany na stronie, klikając przycisk Opublikuj w lewym górnym rogu Twojej witryny. 

Podsumowanie

Logo możesz ustawić bezpośrednio w ustawieniach motywu Twojej strony opartej na WordPressie.  W tym artykule ustawienie logo zostało przedstawione na podstawie popularnego motywu OceanWP. Jeśli posiadasz aktywny inny motyw WordPress, to ustawienia dostępne na Twojej stronie mogą się różnić od tym przedstawionych powyżej. 

Czy mogę dodać własne logo do strony opartej na WordPress?

Tak, możesz dodać własne logo w ustawieniach aktywnego motywu.

W którym miejscu znajdę ustawienia związane z dodanie logo?

Miejsce konfiguracji logo znajdziesz w panelu personalizacji motywu – w kokpicie WordPressa przejdź do zakładki WyglądDostosuj.

Czy mogę przyciąć przesłany plik podczas ustawiania logo?

Tak, WordPress posiada narzędzie przycinania obrazków, które aktywuje się w momencie przesłanie pliku graficznego z logo.

Darmowy kurs WordPress
Poradnik WordPress
Artykuł odpowiedział na twoje pytanie? Udostępnij go dalej:
Obrazek domyślny
Radosław Góra
Raport rynku WordPress