Zapewne wiesz już, że SSL (Secure Socket Layer) to nic innego, jak protokół sieciowy, który pozwala na skuteczne szyfrowanie danych w internecie. Zabezpiecza on zarówno samą stronę internetową, jak i dane, które są na niej wprowadzane. Umożliwia bezpieczne połączenie między stroną internetową a serwerem. W ofercie LH.pl znajdziesz następujące komercyjne certyfikaty SSL:

  • Veri SSL – weryfikacja po domenie (DV),
  • Trust SSL – weryfikacja organizacji wnioskującej (OV),
  • Premium SSL – weryfikacja organizacji wnioskującej (EV).

W tym poradniku dowiesz się, co to jest Trust SSL i dla kogo jest przeznaczony.

Czym jest certyfikat Trust SSL?

Trust SSL jest to certyfikat, którego wystawienie odbywa się po wykonaniu dwóch etapów weryfikacji. Walidacja odbywa się zarówno po samej domenie, jak i również walidowany jest podmiot, który wnioskuje o wystawienie certyfikatu.

Walidacja domeny odbywa się za pomocą jednej (wybranej przez Ciebie) z trzech metod walidacji:

  1. Przez skrzynkę mailową (rekomendowana przez nas) – w tym celu utwórz skrzynkę mailową w nazwie domeny np. admin@nazwadomeny.pl, a następnie dokonaj potwierdzenia poprzez kliknięcie w link, przesyłany w wiadomości na tę skrzynkę.
  2. Za pomocą rekordu TXT w strefie DNS – aby zwalidować domenę należy w jej strefie DNS dodać wpis TXT.
  3. Przez umieszczenie pliku tekstowego na serwerze – umieść na serwerze plik certum.txt. w mailu otrzymasz dokładną ścieżkę i zawartość pliku jaka ma zostać umieszczona.

Drugi etap walidacji (walidacja tożsamości) odbywa się poprzez przesłanie do jednostki certyfikującej odpowiedniego dokumentu, który potwierdza, że dany podmiot jest właścicielm usługi.

Szukasz bezpłatego certyfikatu SSL? Sprawdź, co to jest Let’s encrypt

Wykorzystanie Trust SSL

Certyfikat Trust SSL przeznaczony jest przede wszystkim:

  • dla instytucji finansowych,
  • sklepów internetowych,
  • stron administracyji publicznej np. BIP,
  • strony instytucji oświatowych,
  • serwerów pocztowych,
  • serwerów bazy danych.
Pamiętaj! Sama instalacja certyfikatu nie powoduje, że strona będzie się wyświetlać z protokołu https, ze względu na zapisane linkowanie w bazie danych. Należy jeszcze poprawić linkowanie zapisane w bazie danych. Sprawdź: Jak wdrożyć SSL w WordPressie.
Raport rynku WordPress