Jak przenieść certyfikat SSL na nowy serwer w LH.pl?

Aby przenieść certyfikat SSL na nowy serwer w pierwszej kolejności pobierz paczkę z kluczami certyfikatu SSL po stronie usługodawcy, gdzie dokonałeś jego zakupu, a następnie wkleić klucze w panelu zarządzania na nowym koncie abonenckim. W LH.pl paczkę z kluczami SSL znajdziesz bezpośrednio po zalogowaniu na swoje konto abonenckie, przechodząc do zakładki SSL. 

SSL w panelu klienta lh.pl

Pamiętaj, że każdy certyfikat SSL instalujemy tam, gdzie domena wskazuje rekordem A (zarówno z przedrostkiem www, jak i bez www). Nie ma znaczenia, gdzie domena, czy certyfikat SSL został wykupiony. Istotne jest jednak, gdzie będzie konfigurowana usługa. Jednak, aby ułatwić zarządzanie i zaoszczędzić swój czas, warto aby wszystkie usługi znajdowały się u jednego operatora. 

Aby zainstalować certyfikat SSL konieczne jest posiadanie trzech kluczy: 

Klucz prywatny: plik ‘private.pem’
Certyfikat: plik ‘certificate.cert’
Klucze CA: plik ‚dv_ca.pem’

Sprawdź, Jak zakupić i zainstalować certyfikat SSL na serwerze w LH.pl?

Gdy posiadasz już paczkę z kluczami, to teraz zaloguj się do panelu klienta, w którym znajduje się serwer. Upewnij się, że domena jest poprawnie dodana do nowego serwera i kieruje na niego rekordem A. Następnie przejdź do zakładki Serwery —> Strony www —> po prawej stronie od nazwy domeny kliknij przycisk Opcje —> Włącz SSL

Pobranie certyfikatu SSL w LH.pl

Następnie pojawi Ci się okno, w którym możesz wybrać, jaki certyfikat ma zostać zainstalowany. W przypadku, gdy posiadasz komercyjny SSL to kliknij „Własny”.

Instalacja certyfikatu SSL w LH.pl

W tym miejscu należy wkleić wszystkie trzy klucze certyfikatu SSL. Pamiętaj, aby podczas kopiowania upewnić się, że nie ma w oknie zbędnych spacji, czy też znaków. Następnie kliknij Włącz. W ten sposób certyfikat został przeniesiony na nowy serwer.