Jak przenieść domenę z home.pl

Do przeniesienia domeny wystarczy uzyskać kod authinfo. To ciąg znaków przypisany do każdej domeny i uzyskuje się go od obecnego operatora. Poniżej dowiesz się jak uzyskać kody authinfo z home.pl.

Kod authinfo Home.pl

 1. Zaloguj się do panelu klienta Home.pl na konto, na którym znajduje się domena, dla której chcesz uzyskać kod authinfo. Po zalogowaniu, w menu bocznym wybierz opcję “Wsparcie klienta” i przejdź do zakładki “Zarządzanie domenami”.
 2. Pojawi się lista dostępnych opcji wsparcia w sprawie domen. Znajdziesz tu kafelek “Kody Authinfo”. Kliknij przycisk “Przejdź dalej” w tym kafelku, aby przejść do widoku wniosków o wydanie kodu authinfo.
 3. Na widoku odpowiedzialnym za wydawanie kodu authinfo kliknij przycisk “Utwórz wniosek o wydanie kodu authinfo”.
 4. Wyświetli się proces składania wniosku. W trakcie wypełniania formularza musisz wybrać z rozwijanej listy domenę, dla której chcesz uzyskać kod authinfo, a także wypełnić dodatkowe informacje, takie jak podanie informacji, dlaczego przenosisz domenę. Po wypełnieniu formularza kliknij “Dalej“.
 5. Wyświetlone zostanie podsumowanie – zweryfikuj poprawność wszystkich danych, zaznacz wymagane zgody i kliknij “Wyślij wniosek”.
 6. Teraz wystarczy, że zaczekasz na rozpatrzenie wniosku i wydanie kodu. Status procedury możesz sprawdzić na liście wygenerowanych wniosków o kod authinfo. Kod zostanie przesłany na adres e-mail przypisany do Twojej domeny. Jeżeli nie pamiętasz, jaki to adres, sprawdź to w panelu klienta: panel.home.pl, w zakładce użytkownicy (kontakty domen). Adres e-mail, na który kod authinfo zostanie wysłany, powinien wyświetlić się także na widoku z listą wszystkich wniosków.
 7. Prześlij nam kod authinfo, wprowadzimy transfer do naszego systemu.

Potrzebujesz pomocy? Napisz do nas, pomożemy Ci przenieść Twoje domeny do LH.pl.

  Administratorem Państwa danych osobowych jest LH.pl Sp. z o.o.

  Polityka prywatności.