Jak uzyskać kod AuthInfo dla domeny .eu

Kod AuthInfo to kod, który jest potrzebny do transferu domeny, czyli zmiany jej operatora. Posiadając kod authinfo możliwa jest zmiana operatora domeny, czyli zmiana firmy, w której płacimy za przedłużenie.

Kod authinfo w przypadku większości domen można uzyskać od obecnego operatora wysyłając wniosek o wydanie kodu authinfo. U każdego z operatorów wniosek ten może brzmieć inaczej lub przybierać inną formę, dlatego warto pobrać go ze strony obecnego operatora domeny (lub poprosić o jego udostępnienie). Warto jednak wiedzieć, że kod authinfo dla domen .eu można wygenerować samodzielnie poprzez stronę rejestratora nadrzędnego – eurid.eu.

Jak wygenerować kod AuthInfo dla domeny .eu?

Aby wygenerować kod samodzielnie, należy wejść na stronę https://eurid.eu/pl/ i w górnym menu wybrać zakładkę “Moje konto .eu”.

W oknie logowania należy podać:

  • adres swojej domeny .eu,
  • adres e-mail, na który została ona zarejestrowana. 

Adres e-mail musiał być użyty w momencie rejestracji domeny. Jeśli nie aktualizowałeś danych abonenta w panelu obecnego operatora, być może będzie to ten e-mail, na który otrzymujesz coroczne faktury za odnowienie domeny.

Jeżeli nadal nie wiesz, jakiego adresu e-mail użyłeś w trakcie rejestracji, przeszukaj zasoby swojej poczty pod kątem korespondencji z operatorem lub skontaktuj się z nim w celu ustalenia tej informacji.

Po poprawnie wypełnionym formularzu, na adres e-mail otrzymasz link do sesji w swoim koncie EURID. Nadawcą wiadomości jest: no-reply@eurid.eu.

Kliknięcie w link spowoduje automatyczne zalogowanie do Twojego konta, z poziomu którego możesz zarządzać domeną. 

Na głównej stronie konta, w oknie po prawej stronie możesz wygenerować kod autoryzacyjny, czyli wspomniany wcześniej kod authinfo dla swojej domeny. Jeżeli domen masz więcej – wskaż właściwą nazwę z rozwijanej listy.

Po kliknięciu przycisku “Generuj nowy kod autoryzacyjny” kod AuthInfo zostanie wyświetlony na zielonym tle.

Skopiuj kod authinfo i zachowaj go w bezpiecznym miejscu. Posiadając ten kod możesz teraz przenieść domenę do dowolnego innego operatora. 

Transfer domeny .eu do LH.pl

Aby przenieść domenę od LH.pl, przejdź na stronę: https://www.lh.pl/domeny i wprowadź nazwę domeny, a także kod authinfo w widocznym polu “Transferuj już już teraz”

Po wprowadzeniu danych kliknij “Transferuj” i postępuj zgodnie z krokami zamówienia.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak przebiega transfer po złożeniu zamówienia, zapoznaj się z poradnikiem, w którym opisaliśmy, jak wygląda procedura transferu domeny .eu.

Raport rynku WordPress