Jak przenieść domenę z AZ.pl?

Przeniesienie domeny z AZ.pl do LH.pl wymaga uzyskania kodu authinfo, który jest niezbędny do zainicjowania transferu domeny. Kod authinfo to specjalny kod autoryzujący, który jest wymagany do ukończenia procesu transferu od jednego rejestratora do drugiego.

Jeśli chcesz przenieść domenę z AZ.pl do LH.pl, musisz najpierw uzyskać jej kod authinfo. W celu uzyskania kodu postępuj zgodnie z poniższą instrukcją.

Uzyskaj kod authinfo dla swojej domeny od AZ.pl

Aby przenieść domenę z AZ.pl, musisz najpierw uzyskać kod authinfo. Oto jak to zrobić:

 1. Pobierz wniosek o wydanie kodu authinfo
  • Przejdź na stronę AZ.pl i pobierz formularz wniosku o wydanie kodu authinfo: https://pomoc.az.pl/pliki/authinfo-az.pdf
 2. Wypełnij wniosek danymi rejestracyjnymi domeny
  • Wypełnij formularz, podając dane, na które zarejestrowana jest Twoja domena. Na jednym wniosku możesz podać nazwy kilku domen, które chcesz przenieść. Upewnij się, że dane Abonenta są zgodne z tymi, które widnieją w panelu AZ.pl.
 3. Podpisz wniosek
  • Wydrukuj i podpisz wypełniony wniosek. Jeśli Abonentem jest firma, wymagany jest podpis uprawnionego reprezentanta. W przypadku osób fizycznych konieczne jest dołączenie skanu dowodu osobistego (strona ze zdjęciem).
 4. Dodatkowe dokumenty dla firm
  • Jeśli Twoja domena jest zarejestrowana na firmę, może być konieczne dołączenie dodatkowych dokumentów rejestrowych, takich jak odpis z KRS lub status spółki, w zależności od rodzaju działalności.
 5. Prześlij wniosek
  • Prześlij wypełniony i podpisany wniosek za pomocą formularza kontaktowego dostępnego na stronie AZ.pl: https://pomoc.az.pl/kontakt/
 6. Oczekiwanie na kod authinfo
  • Poczekaj na rozpatrzenie wniosku przez AZ.pl. Kod authinfo zostanie wysłany na adres e-mail kontaktowy podany w panelu AZ.pl.

Zleć transfer domeny do LH.pl

Gdy masz już kod authinfo dla swojej domeny, możesz zlecić jej transfer do LH.pl.

Transfer domeny możesz zlecić za pomocą panelu klienta, jeśli posiadasz już konto (zalecane) lub za pomocą naszej strony internetowej LH.pl. Zalecamy wykorzystanie procedury dostępnej w panelu klienta, aby przyspieszyć proces transferu domeny.

Szczegółową instrukcję krok po kroku znajdziesz w artykule o tym, jak zlecić transfer domeny do LH.pl.

Dowiedz się więcej – Jak wygląda transfer domeny do LH.pl?

Potrzebujesz pomocy? Napisz do nas, pomożemy Ci przenieść Twoje domeny do LH.pl.

  Administratorem Państwa danych osobowych jest LH.pl Sp. z o.o.

  Polityka prywatności.
  Raport rynku WordPress