Odwirusowanie strony WWW w LH.pl

W przypadku, gdy strona zostanie zainfekowana lub zaatakowana, może dojść do tego, że zacznie wyświetlać niepożądane treści, przekieruje użytkowników na inną witrynę lub, po prostu, przestanie działać. W takiej sytuacji konieczne jest oczyszczenie strony WWW z infekcji. Jak zlecić odwirusowanie strony WWW w LH.pl?

Odwirusowanie strony WWW w LH.pl

Jeśli rozpoznałeś już infekcję na stronie internetowej, to konieczne będzie jej odwirusowanie. Masz do wyboru trzy warianty:

Wirusy na serwerze – co zrobić gdy strona została zainfekowana?

Pamiętaj! Proces odwirusowania jest procesem czasochłonnym i wymaga dodatkowej pracy administratora. Niektóre z infekcji potrafią być dość trudne do usunięcia. W LH.pl odwirusowanie jest usługą dodatkowo płatną i wynosi 100 zł netto za jedną stronę internetową.

Aby zlecić odwirusowanie strony internetowej naszym administratorom, konieczne jest przesłanie mailowego zgłoszenia na info@lh.pl.

Pamiętaj, aby wiadomość została wysłana z autoryzowanego adresu mailowego znajdującego się na Twoim koncie abonenckim (zakładka dane abonenta). W zgłoszeniu mailowym koniecznie wskaż nazwę strony, której dotyczy zlecenie, jak również potwierdzenie znajomości kosztów, jakie się z tym wiążą.

Jak włączyć separację katalogów na hostingu LH.pl?

Jak zwiększyć bezpieczeństwo i zabezpieczyć stronę przed ponowną infekcją strony?

Istnieje kilka prostych kroków, dzięki którym możesz znacząco zmniejszyć ryzyko infekcji strony WWW i wyeliminować najczęściej pojawiające się przyczyny takiego stanu.

Dbaj o regularne aktualizacje

Aktualizację oprogramowania na serwerze — wtyczki, motywy, szablony. To szczególnie ważne w przypadku oprogramowania typu Joomla!, WordPress, PrestaShop itp.

Zmień hasła dostępowe i przechowuj je w bezpiecznym miejscu

Loginy i hasła dające dostęp administratorski (zarówno do kokpitu administracyjnego strony, jak i do kont FTP) przechowuj zawsze w zabezpieczonym miejscu (np. w menedżerze haseł). Nie używaj tych samych danych do logowania w innych miejscach. Jeśli strona została w przeszłości zainfekowana, dokonaj aktualizacji haseł i upewnij się, że ustawiasz nowe, odpowiednio skomplikowane hasło.

Ustaw weryfikację dwuetapową do kokpitu WordPressa

Aby dodatkowo zabezpieczyć dostęp do panelu administracyjnego WordPressa, warto włączyć weryfikację dwuetapową — dzięki temu nawet jeśli ktoś uzyska login i hasło administratora, to nie będzie mógł się zalogować do kokpitu bez dostępu do Twojego telefonu. Zobacz, jak włączyć weryfikację dwuetapową w WordPressie.

Podsumowanie

Odwirusowanie strony WWW nie gwarantuje, że infekcja nie wkradnie się ponownie. Istotne jest, aby regularnie dbać o stronę, aktualizować ją do najnowszej wersji, instalować tylko zaufane moduły i wtyczki, a także stosować dobre praktyki w kwestii bezpieczeństwa. Pamiętaj także, że w LH.pl masz dostęp do automatycznych kopii zapasowych z ostatnich 30 dni — odpowiednio szybka reakcja pozwoli Ci przywrócić stronę do stanu sprzed infekcji. Natomiast mimo przywrócenia backupu i tak zalecamy wykonanie wszystkich powyższych kroków — jeśli infekcja raz znalazła sposób na dotarcie do Twojej strony WWW, to może to zrobić ponownie, jeśli nie wyeliminujesz luki.

Sprawdź także:

Raport rynku WordPress