Jak dodać zdjęcie do wpisu w WordPressie?

Przygotowujesz wpis lub podstronę w WordPressie, ale nie wiesz, jak wstawić zdjęcie do wpisu lub podstrony? W WordPressie możesz z łatwością wstawiać obrazki w treści każdego wpisu. Oto, jak to zrobić.

Potrzebujesz więcej porad WordPressowych? Zapoznaj się z kompendium wiedzy WordPressa. Znajdziesz tam mnóstwo porad, dzięki którym z łatwością rozpoczniesz samodzielne budowanie strony internetowej na WordPressie.

W celu wstawienia grafiki do wpisu wystarczy, że wykonasz kilka poniższych kroków. Przygotuj jednak wcześniej zdjęcie, jakie ma zostać umieszczone w Twojej publikacji. Zadbaj o to, aby tematyką nawiązywało do wpisu oraz było czytelne dla użytkownika.

Sprawdź także: jak edytować obrazki i zdjęcia w WordPressie?

Zaloguj się do panelu administracyjnego

Najpierw zaloguj się do kokpitu WordPressa. Wpisz w pasku przeglądarki adres logowania.

Logowanie do kokpitu WordPressa,

Jeśli nie pamiętasz hasła logowania, to wystarczy że skorzystasz z opcji przypomnienia. Po zalogowaniu przejdź do zakładki wszystkie wpisy. Jeśli posiadasz już szkic wpisu, do którego chcesz dodać zdjęcie to wystarczy, że przejdziesz w tryb edycji.

Jeśli natomiast chcesz stworzyć dopiero nowy wpis to przejdź to trybu tworzenia klikając przycisk Dodaj nowy.

Wstawianie zdjęcia w treści wpisu w WordPressie

Zacznijmy od wstawienia zdjęcia bezpośrednio w treści wpisu.

Gdy przejdziesz do trybu edycji/tworzenia wpisu wybierz w tekście miejsce, w którym chcesz umieścić wpis. Dalej kliknij na przycisk + przy tekście lub w lewym górnym rogu (nie ma znaczenia, którą opcję wybierzesz, wszystko zależy od Twoich preferencji). Następnie wybierz Obrazek.

 Jak dodać zdjęcie do wpisu w WordPressie?

Następnie pojawi Ci się okno, zgodnie z którym będziesz mógł wgrać zdjęcie. Grafikę możesz przesłać bezpośrednio z dysku urządzenia, biblioteki mediów, czy też w postaci odnośnika URL.

Po wgraniu grafiki pojawi Ci się pasek narzędzi. Dzięki niemu masz możliwość optymalizacji zdjęcia według potrzeb np. możesz wyśrodkować zdjęcie na stronie lub przyciąć jeśli jest za duże.

Ustawianie obrazka wyróżniającego we wpisie WordPressa

Obrazek wyróżniony to zdjęcie, które stanowi ikonę wpisu. Wyświetla się obok nazwy artykułu na liście wszystkich wpisów, w kategoriach, a także staje się automatycznym obrazkiem, który jest zaciągany przy udostępnianiu wpisu w mediach społecznościowych. W przypadku wielu motywów WordPressa, obrazek ten jest także automatycznie wstawiany na początku treści wpisu, lecz to ustawienie jest zawsze w pełni uzależnione od konfiguracji motywu, z którego korzystasz.

Aby ustawić obrazek wyróżniony, przejdź do edycji wpisu lub podstrony, a następnie w prawej kolumnie wyszukaj opcji Obrazek wyróżniający. Znajduje się ona tuż pod sekcją wyboru kategorii i tagów dla wpisu.

Kliknij opcję wyboru obrazka wyróżniającego i wybierz ze swojej biblioteki obrazów zdjęcie, które ma zostać użyte jako wyróżniające.

Po zachowaniu zmian obrazek stanie się ikoną wpisu i będzie widoczny na liście wpisów, a także przy udostępnianiu artykułu w mediach społecznościowych.

Podsumowanie

Jak widzisz dodanie zdjęcia do wpisu w WordPressie jest dość proste. Wystarczy, że wykonasz powyższe kroki, aby wgrać grafikę. Pamiętaj, że dodanie ciekawej grafiki, czy też zdjęcia spowoduje, że Twój wpis będzie atrakcyjniejszy. Jeśli jest to artykuł naukowy to wzbogać go o gotowe wykresy, które obrazują np. wyniki badań. Zwróć uwagę, aby grafika w tekście odpowiadała tematyce artykułu.

Przeczytaj także:

Darmowy kurs WordPress
Poradnik WordPress
Artykuł odpowiedział na twoje pytanie? Udostępnij go dalej:
Obrazek domyślny
Karolina Wierzbińska
Zwolenniczka innowacyjnego podejścia do biznesu w sieci. Od kliku lat głównym zamiłowaniem jest SEO i Content Marketing. Nieustannie śledzi wszelkie nowinki technologiczne. Na co dzień entuzjastka zdrowego trybu życia i zwierząt.
Raport rynku WordPress