3 wtyczki do przedstawienia autora wpisu. Pokaż swoją redakcję

Jeżeli Twój blog na WordPressie nie jest marką szeroko rozpoznawalną, opublikowane tam teksty mogą nie wyglądać wystarczająco rzetelnie, by były doceniane przez odbiorców. Ważnym krokiem jest odpowiednie przedstawienie autorów, by pokazać, że są oni ekspertami w tym, o czym piszą. Warto zrobić to efektownie, a tutaj z pomocą przychodzą nam 3 bardzo interesujące wtyczki do WordPressa.

Molongui Authorship to pierwsza z proponowanych wtyczek. Stworzona została przez Amitzy i zapewnia (jak obiecuje autor) wyższy współczynnik klikalności, w umieszczone w adnotacji o autorze linki, wyższą widoczność sekcji, a także zwiększenie poziomu zaufania do autora. Sekcja z informacjami o autorze wygląda rzeczywiście ładniej, bardziej przyciąga spojrzenie, ale jest ona dostępna tylko w języku angielskim, hiszpańskim i arabskim. Jeśli nie przeszkadza Ci wyświetlanie takich anglojęzycznych fraz, jak np. „About the author”, to jest to wtyczka dla Ciebie.

wtyczki do przedstawienia autora wpisu

Author – kolejna bezpłatna wtyczka oferująca ciekawy styl wyświetlania informacji o autorze. Choć wersja bezpłatna powinna dla większości blogów wystarczyć, jeśli potrzebujesz dodatkowych funkcji, takich jak: 10 dodatkowych szablonów wyświetlania sekcji (w wersji bezpłatnej są 2), wybór spośród ponad 500 różnych fontów udostępnionych w usłudze Google Fonts i wiele, wiele innych, to powinieneś sięgnąć po płatne rozwiązanie.

Sama sekcja przyciąga wzrok czytelnika i jest ciekawą alternatywą dla domyślnego wyglądu informacji o autorze.

wtyczki do przedstawienia autora wpisu

Co-Authors Plus to pozycja obowiązkowa dla wielu blogów. Wtyczka ta pozwala na przypisanie nawet kilku autorów do jednego postu. To bardzo przydatna funkcja, gdy nad artykułem faktycznie pracowało kilka osób. Co istotne, współautor wpisu nie musi mieć nawet założonego konta na naszym blogu.

Jeśli chcesz zainstalować tę wtyczkę, sprawdź również oficjalną instrukcję autora, która pokazuje jak dodać ją do szablonu swojej strony.

Darmowy kurs WordPress
Poradnik WordPress
Artykuł odpowiedział na twoje pytanie? Udostępnij go dalej:
Obrazek domyślny
dzialpomocy