Dodajemy szybkie wysyłanie tweeta z wybranym cytatem z wpisu

O tym, że media społecznościowe stanowią część źródeł ruchu kierującego na strony internetowe nie trzeba już przekonywać praktycznie nikogo. Właśnie dlatego istotne jest, by umożliwić naszym obserwującym jak najprostsze dzielenie się treściami z innymi użytkownikami. 

Jedną z lepszych możliwości jest wtyczka dla WordPressa o nazwie Better Click to Tweet, która po zainstalowaniu pozwoli dodawać w treści wpisów czytelne pola ze zdefiniowaną treścią tweeta, którą czytelnik będzie mógł udostępnić dosłownie w kilka sekund.

wysyłanie tweeta z wybranym cytatem z wpisu, twitter

Przejdźmy zatem do konfiguracji wtyczki Better Click to Tweet. Po pobraniu jej z oficjalnego repozytorium WordPressa aktywujemy ją, by następnie w jej ustawieniach wprowadzić nasz nick (lub naszej strony) na Twitterze oraz (opcjonalnie) pozwolić na skracanie linków.

Aby skorzystać z możliwości dawanych nam wtyczkę przejdźmy do tworzenia nowego postu lub edycji już istniejącego. Choć jest to bardzo proste i intuicyjne, omówmy choć ten jeden raz wszystkie opcje.

wysyłanie tweeta z wybranym cytatem z wpisu, twitter

W widoku edycji wizualnej posta możemy teraz zauważyć sygnet Twittera – niebieskiego ptaszka. Po kliknięciu na niego pojawi się okno pozwalające umieścić treść tweeta, a także dodać nasz nick jako autora. Po dodaniu zatwierdzeniu tweeta możemy teraz podejrzeć wygląd stworzonego wpisu i sprawdzić jak prezentuje się dodana ramka.

wysyłanie tweeta z wybranym cytatem z wpisu, twitter

Choć wygląd ramki z predefiniowanym tweeetem stara się dostosować do wyglądu naszej strony na WordPressie, jeśli chcemy mieć większą kontrolę nad jego wyglądem, a nie chcemy modyfikować plików źródłowych, powinniśmy zainteresować się wykupieniem dodatku – Premium Styles add-on – pozwalającego nam za niecałe 30 dolarów za pomocą kilku kliknięć uatrakcyjnić dodawaną ramkę.

Darmowy kurs WordPress
Poradnik WordPress
Artykuł odpowiedział na twoje pytanie? Udostępnij go dalej:
Obrazek domyślny
dzialpomocy

2 komentarze

Możliwość komentowania została wyłączona.

Raport rynku WordPress