Jak dodać tabelę w bazie danych MySQL?

Jak stworzyć nową tabelę w bazie MySQL

Jeśli trafiłeś na ten poradnik to zapewne nie jest Ci obce pojęcie bazy danych. MySQL jest najpopularniejszym serwerem baz danych. Być może przy instalacji WordPressa lub w ramach innych prac musiałeś utworzyć nową bazę danych. Poniżej pokaże Ci natomiast jak dodać tabelę w bazie danych MySQL.

Tabela to nic innego jak zbiór wszelkiego rodzaju danych, jakie są przechowywane w bazie danych MySQL. Każdą z utworzonych tabel możesz zdefiniować według konkretnych wymagań. Możesz określić m.in. wielkość pól, czy też format wpisanego tekstu.

Krok 1 – Logowanie do bazy danych

W pierwszym kroku zaloguj się do swojej bazy danych. W tym celu należy przejść do phpMyAdmin – dostęp do tej funkcji znajdziesz w swoim panelu klienta. Jeśli masz hosting w LH.pl, to sprawdź, jak zalogować się do bazy danych w LH.pl . Po zalogowaniu kliknij po lewej stronie w konkretną nazwę bazy danych, dla której utworzysz nową tabelę.

Logowanie do bazy danych MySQL
Sprawdź także: Jak stworzyć bazę danych w DirectAdmin?

Ważne! Pamiętaj, że przed wykonywaniem jakichkolwiek zmian, czy też ingerencji w bazę danych warto upewnić się, że posiadasz kopię zapasową. Możesz w tym celu skorzystać z własnej kopii zapasowej (jeśli masz WordPressa, zobacz, jak stworzyć backup WordPressa) lub z backupów tworzonych przez hostingodawcę. W LH.pl kopie zapasowe wykonywane są codziennie w nocy i przechowywane przez 30 dni. Możesz przywrócić backup samodzielnie lub poprosić o to nasz support.

Krok 2 – Jak dodać tabelę w bazie danych MySQL?

Pojawi Ci się teraz nowy widok – utwórz nową tabelę. Wskaż konkretną nazwę tabeli oraz liczbę kolumn, jaką ma zawierać.

Jak dodać tabelę w bazie danych MySQL?

Po wprowadzeniu konfiguracji kliknij przycisk Wykonaj. Zobaczysz teraz tabelę, którą możesz skonfigurować według potrzeb.

Konfiguracja nowej tabeli w bazie danych.

Nadaj odpowiednią nazwę, określ typ, atrybuty itp. Możesz również dla każdej z pozycji dodać komentarz. Aby zapisać wprowadzoną konfigurację, wystarczy że po prawej stronie pod tabelą klikniesz przycisk Zapisz.

Pamiętaj, że bazy danych posiadają bardzo dużo szczegółowych informacji. Mogą w niej zostać zamieszczone wszystkie dane dot. stanów magazynowych przedsiębiorstwa. Jeśli będziesz wykonywać jakąkolwiek ingerencję pamiętaj, aby działać ostrożnie oraz starannie.

Artykuł odpowiedział na twoje pytanie? Udostępnij go dalej:
Obrazek domyślny
Karolina Wierzbińska
Zwolenniczka innowacyjnego podejścia do biznesu w sieci. Od kliku lat głównym zamiłowaniem jest SEO i Content Marketing. Nieustannie śledzi wszelkie nowinki technologiczne. Na co dzień entuzjastka zdrowego trybu życia i zwierząt.
Raport rynku WordPress