Czym zajmuje się WordPress Developer?

W ostatnim czasie zuważalny jest wzrost zainteresowania tworzeniem stron internetowych oraz przenoszeniem swojej działałności do sieci. Jednym z najpopularniejszych CMS, które pozwalają na szybkie i proste stworzenie strony jest WordPress. Jeśli posiadasz swój hosting WordPress oraz pierwszą stronę na WordPressie to zapewne zuważyłeś, ile możliwości daje ten system zarządzania treścią. Zapewne w początkowym etapie korzystania z usługi więcej czasu poświęcisz na poznanie i zaprzyjaźnienie się z panelem zarządzania niż samym tworzeniem strony. W tym artykule dowiesz się kim jest i czym zajmuje się WordPress Developer, na co zwrócić uwagę oraz do kogo zwrócić w przypadku pojewienia się błędów w aplikacji lub trudnośći w samym tworzeniu strony opratej na WP.

Kim jest WordPress Developer?

WordPress Developer jest to osoba, która bardzo dobrze zna środowisko WordPressa, a co za tym idzie posiada wiedzę oraz doświadczenie związane z programowaniem w języku, w którym został napisany ten CMS, czyli w języku PHP. Zawód programisty WordPress w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularny ze względu na fakt, że sam CMS instalowany jest przez coraz większą liczbę użytkowników.

tpay szybkie płatności

Osoby pracujące na tym stanowisku posiadają bardzo szeroki zakres umiejętności. Możemy wyróznić dwa podstawowe rodzaje programistów:

  • Front-end WordPress Developer – zajmuje się wszelkimi kwestiami wizualnymi strony internetowej. Korzysta przede wszystkim z jezyka HTML, CSS oraz JavaScript. Prawidłowa optymalizacja nie byłaby możliwa, gdyby nie konieczność posiadania wiedzy z zakresu programowania. Programiści pracujący na tym stanowisku muszą posiadać szeroką wiedzę z zakresu UX oraz wykorzystania go w procesie tworzenia strony internetowej.
Sprawdź: Co to jest user experience (UX)?
  • Back-end WordPress Developer – programista na tym stanowisku zajmuje się wszystkim tym, czym nie zajmuje się front-end WordPress Developer. Na tym stanowisku praca opiera się przede wszystkim na działaniach, które nie są bezpośrednio zauważalne dla uzytkownika. Konieczne jest zatem posiadanie wiedzy z zakresu samego PHP, ale tekaże sprawnego posługiwana się narzędziami MySQL.

Ze względu na specyfikę stanowiska WordPress Developer musi posiadać wiedzę z obu powyższych obszarów. Konieczne jest zatem sprawne posługiwanie się i rozumienie HTML, CSS, JavaScript, jak i PHP, MySQL.

Czym zajmuje się WordPress Developer?

Programista WP odpowiedzialny jest głównie za rozwój back-endu, jak również front-endu. Odpowiada za stworzenie, jak również administrację całej strony internetowej. Powinna mieć na względzie nie tylko kwestie estetyczne, ale także funkcjonalność i zadbanie o sprawne działanie wszystkich komponentów. Do podstawowych obowiązków osoby będącej na stanowisku WordPress Developera należy:

  • projektowanie stron internetowych
  • tworzenie stron www w oparciu o CMS WordPress
  • wdrożenie odpowiednich zabezpieczeń, które będą minimalizowały ryzyko ewentualnych włamań
  • dodawanie nowych funkcjonalności na stronie
  • edycja panelu zarządzania w zależności od zgłaszanych potrzeb
  • tworzenie specjalnych landingów, które zostaną wykorzystane na ewentualne kampanie marketingowe

Podusmowanie

WordPress Developer powinien posiadać szeroką widzę zarówno z języków programowania, baz danych, ale także kwestii związanych z UX. Powinien na bieżąco śledzić wszelkie nowinki oraz doniesienia technologiczne. Jest to branża, w której nieustannnie się coś zmienia. Praca na tym stanowisku wymaga dużej odpowiedzialności, natomiast pozwala na nieustanny rozwój.

Darmowy kurs WooCommerce
Artykuł odpowiedział na twoje pytanie? Udostępnij go dalej:
Obrazek domyślny
Karolina Wierzbińska
Zwolenniczka innowacyjnego podejścia do biznesu w sieci. Od kliku lat głównym zamiłowaniem jest SEO i Content Marketing. Nieustannie śledzi wszelkie nowinki technologiczne. Na co dzień entuzjastka zdrowego trybu życia i zwierząt.
Raport rynku WordPress