Dlaczego warto przenieść domeny do jednego dostawcy?

Dlaczego warto mieć <a href='https://www.lh.pl/domeny'>domeny</a> u jednego dostawcy?

Przeniesienie domen do jednego dostawcy może okazać się nie tylko wygodne pod kątem zarządzania usługami, ale również może pozytywnie wpłynąć na oszczędności i wydajność usług. Jeżeli posiadasz stronę internetową to zapewnie nie raz zastanawiałeś się nad zoptymalizowaniem zarządzania swoimi usługami. Wybór odpowiedniego dostawcy dla Twoich domen jest kluczowym krokiem.

Najważniejsze informacje:
 1. Przeniesienie wszystkich domen do jednego dostawcy to doskonały krok w celu usprawnienia zarządzania usługami, jak również zoptymalizowania kosztów.
 2. Aby przenieść domeny do jednego operatora koniecznie uzyskaj kody authinfo dla wskazanych domen, a następnie przekaż je nowemu operatorowi, który pomoże Ci wykonać transfer usług.
 3. Posiadanie wszystkich domen u jednego dostawcy pozytywnie wpływanie na bezpieczeństwo oraz prywatność.
Przeczytaj: Jak zrobić transfer domeny do LH.pl?

Uproszczone zarządzanie domenami

Przeniesienie domen do jednego dostawcy pozytywnie wpłynie na zarządzanie usługami. Posiadając wszystkie usługi na jednym koncie abonenckim na bieżąco możesz monitorować ich status, zarządzać strefą DNS, czy też dokonywać opłat. Co więcej, posiadając domeny u jednego operatora masz do czynienia z ujednoliconym systemem procedur np. procedura cesji domeny, czy też aktualizacją danych abonenta

Optymalizacja kosztów utrzymania domen internetowych

Jeżeli posiadasz kilka usług u jednego operatora to istnieje duże prawdopodobieństwo uzyskania rabatu na ich odnowienie. To z kolei pozwoli Ci zaoszczędzić i zmniejszyć koszty utrzymania strony internetowej. Zaoszczędzone środki będziesz mógł przeznaczyć na inny cel np. przyszłe odnowienie usług lub zakup certyfikatu SSL dla swojej strony. 

Wzmocnienie bezpieczeństwa i prywatności

Przeniesienie domen do jednego operatora powoduje, że zwiększa się bezpieczeństwo Twoich usług. Żeby móc nimi zarządzać wystarczy, że zalogujesz się na jedno konto abonenckie, a co za tym idzie nie będziesz musiał pamietać wielu haseł oraz loginów. Ograniczając się do jednego operatora będziesz też korzystał ze swojego głównego adresu email. W przypadku gdy zapomnisz hasła logowania, to korzystając z opcji przypomnienia nie będziesz się zastanawiać, który mail powinieneś wpisać i czy aby na pewno jest on przypisany do tego konta. 

Wybór LH.pl – Dlaczego warto?

Wybierając LH.pl wybierasz także: 

 1. Niezawodność i zaawansowane funkcje – LH.pl cieszy się dużym powodzeniem wśród posiadaczy stron internetowych, głównie poprzez zapewnienie stabilnego środowiska oraz dostępność usług. Posiadając u nas konto masz dostęp do wielu narzędzi, które pozwalają na bardzo proste, a zarazem rozbudowane zarządzanie domenami oraz hostingiem. 
 2. Wysoka jakość obsługi klienta – korzystając z usług LH.pl masz do dyspozycji bardzo pomocny support, który służy Ci pomocą na trzech kanałach komunikacji. To od Ciebie zależy, czy wolisz skontaktować się z nami telefonicznie, mailowo, czy może na czacie. Dodatkowo po godzinach pracy Biura Obsługi Klienta masz do dyspozycji infolinię alarmową oraz możliwość skontaktowania się z administratorem w przypadku nagłej awarii serwera. 
 3. Różnorodna oferta – LH.pl posiada różnorodną ofertę, która skierowana jest zarówno dla początkujących użytkowników, jak również doświadczonych webdeveloperów. Oprócz rejestracji i utrzymania domen, hostingu współdzielonego, cloud servera, poczty e-mail, masz również do dyspozycji darmowy kurs WordPressa, czy też możliwość uczestniczenia w Programie Partnerskim i zarabianiu na poleceniach. 

Podsumowanie

Przeniesienie domen do jednego dostawcy niesienie za sobą wiele korzyści. Począwszy od ułatwionego zarządzania wszystkimi usługami, fakturami i rozliczaniem, możliwością optymalizacji kosztów utrzymania, czy chociażby zwiększeniem bezpieczeństwa. Bardzo często bywa tak, że różni operatorzy mają różne procedury oraz godziny dostępności pomocy technicznej. Natomiast posiadając wszystkie usługi w jednej firmie nie musisz się o to martwić. Pamiętaj jednak, aby wybrać operatora który będzie cieszył się pozytywną opinią i niezawodnością wśród użytkowników. Dodatkowym atutem będzie pomocny support, który chętnie wskaże drogę nie tylko na początku Twojej przygody z tym operatorem, ale również w kolejnych latach. 

 1. Czy mogę przenieść wszystkie domeny do LH.pl?
  Tak, celu przetransferowania domen do LH.pl koniecznie uzyskaj najpierw kody authinfo, a następnie dokonaj transferu samodzielnie lub z pomocą naszego działu migracji.
 2. Czy transfer domen jest płatny?
  Wszystko zależy od tego, jakie rozszerzenie ma transferowana domena. W przypadku domen o rozszerzeniu .pl transfer domeny jest bezpłatny
  .
 3. Czy LH.pl pomaga w transferze?
  Tak, wystarczy że skontaktujesz się z naszym działem obsługi klienta / działem migracji. Nasz zespół chętnie wytłumaczy Ci całą procedurę krok po kroku i pomoże przejść przez cały proces.
Artykuł odpowiedział na twoje pytanie? Udostępnij go dalej:
Obrazek domyślny
Karolina Wierzbińska
Zwolenniczka innowacyjnego podejścia do biznesu w sieci. Od kliku lat głównym zamiłowaniem jest SEO i Content Marketing. Nieustannie śledzi wszelkie nowinki technologiczne. Na co dzień entuzjastka zdrowego trybu życia i zwierząt.