Cloud Server w LH.pl – jak zamówić?

W ofercie LH.pl znajdziesz serwery w chmurze – elastyczne rozwiązania cloudowe, które sprawdzą się dla średnich i dużych projektów. Ich zamówienie jest nieco bardziej złożone niż zakup hostingu WWW (hostingu współdzielonego) i wymaga świadomego wyboru kilku parametrów.

Charakterystyką Cloud Servera jest posiadanie własnego adresu IP oraz zasobów (CPU, RAM, dysk) dopasowanych do potrzeb hostowanej aplikacji. W przeciwieństwie do hostingu współdzielonego, moc serwera nie jest współdzielona z innymi użytkownikami tej samej maszyny, a zarządzanie serwerem w chmurze odbywa się przez zaawansowany panel DirectAdmin. Jeśli chcesz poznać wszystkie dostępne typy serwerów i zgłębić różnicę między nimi, zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Pakiety Cloud Server w LH.pl

Na stronie oferty cloud znajdziesz 4 wyróżnione pakiety, najchętniej wybierane przez naszych Klientów. Propozycje te różnią się od siebie mocą – liczbą rdzeni procesora i liczbą GB RAMu.

Prócz wyróżnionych ofert, u dołu strony znajdziesz pełen wykaz wszystkich pakietów cloud w LH.pl.

Gdy zdecydujesz się na wybór jednego z dostępnych pakietów, możesz dopasować jego konfigurację do swoich wymagań. W tym celu kliknij “wybieram“, a otworzy się konfigurator serwera.

Konfigurator serwera w chmurze w LH.pl

Konfigurator serwera w chmurze to proste narzędzie, za pomocą którego wybierzesz podstawowe ustawienia, na podstawie których następnie przygotujemy dla Ciebie serwer.

Pojemność dysku

Za pomocą paska na samej górze konfiguratora wybierz potrzebną przestrzeń dyskową. Dyski na cloud serverze skonfigurowane są w macierzy CEPH, przez co fizyczne dane rozproszone są na kilka serwerów. Taka konfiguracja zwiększa bezpieczeństwo danych i chroni przed ich utratą nawet w przypadku awarii jednego z dysków. Technologia ta nie pozwala jednak na redukcję wielkości dysku, który został pierwotnie skonfigurowany. Zanim wybierzesz odpowiednią przestrzeń, zastanów się ile faktycznie GB potrzebujesz i nie kupuj “na zapas”. Dysk w każdej chwili możesz powiększyć. 50 GB dysku kosztuje 30 zł netto miesięcznie w przypadku serwerów z wyłączonym backupem lub 45 zł netto miesięcznie dla serwerów z włączonym backupem.

System operacyjny

Z rozwijanej listy możesz wybrać jeden z dostępnych systemów operacyjnych. Jeśli nie dokonasz wyboru, zainstalowany zostanie najnowszy Debian. System instalujemy bezpłatnie. Operacja ta jest wykonywana jednorazowo, podczas startowej konfiguracji serwera.

Liczba adresów IP

Domyślnie każdy serwer w chmurze w LH.pl posiada jeden własny adres IP. Jeśli jednak już teraz wiesz, że potrzeba Ci więcej adresów, wybierz je z rozwijanej listy. Każdy adres IP kosztuje 10 zł netto miesięcznie.

Backup danych

W konfiguratorze możesz zdecydować czy chcesz byśmy wykonywali dla Ciebie backup, czy też nie. Jeśli zdecydujesz się na kopie, backup będziemy robić 1 x dziennie (w nocy) i przechowywać go przez 7 dni. Zdecydowanie zalecam wybór backupu. Koszt kopii dla 50 GB dysku to 15 zł netto miesięcznie.

Panel DirectAdmin

Jeżeli wybierzesz tę opcję, konfigurując serwer zakupimy dla Ciebie licencję na panel Direct Admin, zainstalujemy go, a także skonfigurujemy w nim wskazaną przez Ciebie domenę. Koszt DirectAdmina to 30 zł netto miesięcznie. W przypadku braku panelu, zarządzanie serwerem odbywać się będzie poprzez konsolę (polecamy tylko dla zaawansowanych użytkowników, developerów, administratorow). Posiadanie DirectAdmina zdecydowanie ułatwia proces zarządzania serwerem, zwłaszcza, że w naszej bazie wiedzy znajdziesz wiele poradników na jego temat.

Zarządzanie

W naszej ofercie znajdziesz dwa typy zarządzania: standard i premium. Zarządzanie standard jest bezpłatne gdy zdecydujesz się na wybór DirectAdmina. Jeśli tego nie zrobisz, koszt zarządzania to 50 zł netto miesięcznie. Pakiet standardowy obejmuje: wstępną konfigurację serwera, migrację danych z serwera konkurencji, aktualizacje systemu, monitoring 24/7, a także podstawowe wsparcie w zakresie prac administracyjnych (1h w miesiącu). Zarządzanie premium, prócz tego co w pakiecie standard, obejmuje instalacje dodatków takich jak: Varnish, Elasticsearch, Solr, wsparcie w konfiguracji aplikacji PWA, czy też reagowanie na niedostępności i przeciążenia w trybie 24/7. Wsparcie premium wybierz gdy decydujesz się na hostowanie wymagających aplikacji takich jak Magento, czy Shopware, a także środowisk opartych o oprogramowanie Windows Server. Zarządzanie premium to koszt 100 zł netto miesięcznie, a pakiet godzin pracy administratora rozszerzony jest o dodatkową 1h.

Okres rozliczeniowy

Ostatnim do wyboru polem jest okres, w którym chcesz regulować opłatę za serwer. Podstawowy okres rozliczeniowy wynosi 1 miesiąc, lecz jeśli chcesz zaoszczędzić na odnowieniu, zachęcam do wyboru dłuższego okresu – 3, 6 lub 12 miesięcy. Dłuższym okresom rozliczeniowym przypisane są rabaty, odpowiednio: 5, 10 i 15%.

Zamówienie Cloud Servera w LH.pl

Po zakończonej konfiguracji została Ci już tylko finalizacja zamówienia. Gdy Twoja wpłata zaksięguje się na naszym koncie, Administratorzy przygotują dla Ciebie środowisko, a Dział Sprzedaży skontaktuje się w celu przesłania dostępów do serwera i panelu DirectAdmin. Jeśli będzie taka potrzeba – wykonamy dla Ciebie także bezpłatną migrację danych na nowy serwer.

Bezpłatny kurs WordPress