Jak zmienić wersję PHP w DirectAdmin?

Zmiana wersji PHP to jedna z podstawowych operacji w konfiguracji strony WWW. Jeżeli korzystasz w LH.pl z usługi Cloud Server, wersję PHP możesz zmienić za pomocą panelu DirectAdmin. Wykonanie aktualizacji wersji PHP nie jest skomplikowane. Dla każdej z obsługiwanych domen, która jest skonfigurowana w panelu DirectAdmin możesz ustawić inną wersję PHP, kompatybilną z silnikiem Twojej strony internetowej. W Twoim panelu dostępna będą takie wersja, które zainstalowaliśmy przy konfigurowaniu serwera. Jeżeli potrzebujesz włączyć inną wersję PHP, skontaktuj się z nami poprzez e-mail: info@lh.pl i prześlij dyspozycję instalacji.

UWAGA! Pamiętaj by korzystać tylko z najnowszych wersji PHP, które mają jeszcze aktywne wsparcie. Włączanie przestarzałych wersji interpretatora naraża Twoją stronę na niebezpieczeństwo, a także może wygenerować problemy z jej wydajnością.

Krok 1 – Logowanie do DirectAdmin

Aby zmienić wersję PHP w DirectAdmin w pierwszym kroku zaloguj się do panelu zarządzania DirectAdmin. Po zalogowaniu pamiętaj, aby przejść na poziom usera. Następnie kliknij w zakładkę Account Manager i wybierz z listy Domain Setup.

Zmiana wersji PHP DirectAdmin

Krok 2 – Wybranie domeny

Po przejściu do zakładki Domain Setup otrzymasz listę domen. Wybierz z listy tę pozycję, dla której ma zostać zmieniona wersja PHP i kliknij na nią.

Zmiana wersji PHP w Direct Admin

Krok 3 – Zmiana wersji PHP w DirectAdmin

Po kliknięciu w nazwę domeny, przejdź do sekcji PHP Version Selector. Otrzymasz listę z dostępnymi wersjami PHP.

Zmiana wersji PHP dla strony w DirectAdminie

Wybierz z listy, tę którą chcesz ustawić dla swojej strony WWW i następnie zapisz zmiany przez kliknięci przycisku “Save“.

UWAGA! Przed zmianą pamiętaj aby zweryfikować, czy komponenty Twojej strony WWW są kompatybilne w wersją PHP jaką chcesz ustawić. W przeciwnym wypadku po zmianie na zbyt wysoką lub niską wersję PHP na stronie może pojawić się błąd.

Raport rynku WordPress