E-biznes w czasie pandemii, czyli jak przetrwać kryzys

E-biznes w trakcie pandemii - sposób na kryzys

Rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2 wpływa na wiele dziedzin naszego życia. Bardzo dużą rolę odegrał przede wszystkim w gospodarce oraz handlu. Dotychczasowe regulacje prawne jednoznacznie podkreślają, że najważniejszą kwestią jest ograniczenie kontaktów międzyludzkich i zachowanie odpowiedniej profilaktyki. Podejmowanie tak racjonalnych działań ma swoje plusy w postaci zmniejszenia zachorowalności, jednak negatywnie wpływa na gospodarkę wielu krajów. Dowiedz się, jak prowadzić e-biznes w czasie pandemii!

Jakie branże najbardziej odczuły skutki pandemii?

Najbardziej ucierpiały gałęzie gospodarki, które zajmują się przede wszystkim świadczeniem usług, turystyką, transportem, czy też organizacją różnego rodzaju imprez masowych. Wiele firm nie poradziło sobie w tym trudnym dla nas wszystkich okresie i ogłosiło upadłość. Istnieją jednak pewne branże, które bardzo dużo skorzystały w związku z obecną sytuacją i skupiły się na aktywnym prowadzeniu e-biznesu. Mowa tu przede wszystkim o firmach zajmujących się świadczeniem usług BHP, marketach spożywczych, czy też firmach farmaceutycznych.

Szukasz miejsca w sieci dla siebie? Wybierz hosting w LH.pl

E-biznes w czasie pandemii jako jedyna szansa dla firm?

Na samym początku warto podkreślić, że nie każdą działalność można przenieść do sieci. Problem może wystąpić w przypadku firm, które prowadzą typowo usługową działalność np. fryzjerstwo. Tutaj niestety wymagany jest osobisty kontakt z klientem. Można jednak odnaleźć pewne rozwiązanie np. sprzedając kosmetyki fryzjerskie przez Internet. Istotne jest, aby jak największą część swojej codziennej działalności przenieść do sieci. Na e-biznes w czasie pandemii decydują się przede wszystkim firmy, które nastawiły się na sprzedaż ubrań, różnego rodzaju elektroniki, książek oraz wiele innych przedmiotów wykorzystywanych przez nas każdego dnia.

Jak rozpocząć prowadzenie e-biznesu w czasie pandemii?

W związku z tym, że obecna sytuacja znacząco wpłynęła na handel, do branży e-commerce codziennie dołącza mnóstwo użytkowników. Istnieje wiele przesłanek, które motywują nas do zakupów online. Zakupy w sieci są przeważnie tańsze niż w sklepie tradycyjnym, oszczędzamy swój czas dzięki wygodnym dostawom. Kolejnym atutem jest obsługa e-płatności oraz możliwość zapoznania się z opiniami dotyczącymi danej firmy czy produktu – będąc w sklepie nie zawsze mamy czas. Bez wątpienia warto rozpocząć od wyboru odpowiedniej domeny. Jest to jedna z podstawowych i zarazem najważniejszych kwestii, dlatego adres Twojej strony internetowej powinien być zwięzły i zrozumiały. Niewątpliwie warto od samego początku solidnie budować fundamenty swojej marki.

błędy przy rejestracji domeny, klawiatura, komputer, domeny

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Jaką domenę wybrać dla mojego biznesu?

O czym pamiętać przy wyborze domeny dla swojego biznesu w sieci?

Sprawdź

Najlepszym rozwiązaniem jest wybór domeny, jako nazwy firmy. Taka decyzja pozwoli klientom na zapamiętanie Twojej marki, a tym samym odszukanie jej w Internecie. W przypadku, gdy nazwa firmy jest długa i dwuczłonowa- warto zdecydować się na jej inicjały. LH.pl to przecież nic innego niż skrót od Light Hosting.pl. Poszukiwania nazwy domeny warto także rozpocząć od sprawdzenia jej dostępności.

Domenę można zweryfikować na naszej stronie w zakładce domeny:

E-biznes w trakcie pandemii - sposób na kryzys, rejestracja domeny w LH.pl
Zarejestruj 3 domeny za 0 zł w LH.pl dla siebie lub swoje firmy!

Drugą, równie istotną kwestią jest wybór odpowiedniego hostingu. Wbrew pozorom nie jest to proste zadanie. Warto zwrócić uwagę na parametry, jakie oferuje hostingodawca, przede wszystkim zwróć uwagę na przestrzeń dyskową, czy w ofercie znajduje się możliwość utworzenia nielimitowanych skrzynek pocztowych, transfer, czy też wykonywany jest regularny backup.

Niektóre firmy hostingowe posiadają w swojej ofercie możliwość 14-dniowego okresu próbnego. Po aktywowaniu serwera testowego można zweryfikować prędkość i funkcjonalność serwera. Niezawodny i przyjazny support, czyli wsparcie techniczne bardzo często jest kwestią, o której przypominamy sobie, w momencie kiedy coś nie działa tak jak powinno.

Warto się nad tym zainteresować i zweryfikować jakość obsługi przed podjęciem decyzji o stałej współpracy.

hosting pod wordpress

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Hosting pod WordPressa – jak wybrać najlepszy?

Wysyłkę można skonfigurować także według wagi produktów, aby odpowiednio zmieniać jej koszt.

Sprawdź

Podsumowanie

Stan pandemii jest tak naprawdę próbą dla nas wszystkich. To czy wiele przedsiębiorców przetrwa zależy nie tylko od czynników zewnętrznych, ale także od motywacji samych przedsiębiorców, czy odważą się otworzyć e-biznes w tym trudnym dla nas czasie. Warto podkreślić, że współcześnie Internet jest czymś co naprawdę pozwoli minimalizować dotychczasowe straty, a tym samym rozwijać swoją działalność w czasach pandemii.

Grafika: Freepik.com

Artykuł odpowiedział na twoje pytanie? Udostępnij go dalej:
Obrazek domyślny
Karolina Wierzbińska
Zwolenniczka innowacyjnego podejścia do biznesu w sieci. Od kliku lat głównym zamiłowaniem jest SEO i Content Marketing. Nieustannie śledzi wszelkie nowinki technologiczne. Na co dzień entuzjastka zdrowego trybu życia i zwierząt.