Jak stworzyć prywatny post w WordPressie?

Jak ustawić prywatny post w WordPressie

Dodałeś i opublikowałeś wpis jednak z pewnych przyczyn chciałbyś, aby był widoczny tylko dla Ciebie? Jeżeli chcesz, aby niektóre zakładki, czy też wpisy były widoczne tylko dla zalogowanych użytkowników to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Poniżej przedstawię Ci, jak stworzyć prywatny post w WordPressie w szybki i prosty sposób.

Role użytkowników WordPressa

WordPress pozwala na dodawanie nowych użytkowników, którzy będą posiadali różnorodne uprawnienia. Nadanie uprawnień konkretnemu użytkownikowi wiąże się z możliwością wykonywania tylko określonych czynności na stronie www. Jeśli stworzony użytkownik ma możliwość publikowania wpisów będzie miał także możliwość ustawienia wpisu jako prywatny. Wpis prywatny jest to nic innego jak treść, która jest widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników z uprawnieniami administratorskimi lub redaktorskimi. Nie ma ona charakteru publicznego, a co za tym idzie post nie będzie widoczny dla każdego odwiedzającego stronę www.

Krok 1 – Zaloguj się do kokpitu WP

Jeśli już się zalogowałeś to przejdź do zakładki WpisyWszystkie wpisy. Następnie wybierz pole Edytuj.

Edycja opublikowanego wpisu WordPress

Krok 2 – Dostępność wpisu

Po kliknięciu w edycję posta pojawi Ci się jego zawartość. W prawym górnym rogu pojawi się opcja Status i dostępność, przejdź do Dostępność Wpisu, a następnie Prywatne.

Ustawienie wpisu w WordPressie jaki prywatny

Jak widzisz oprócz ustawienia wpisu jako publiczny (widoczny dla wszystkich), prywatny (widoczny dla zalogowanych) to wpis możesz także zabezpieczyć hasłem. Po urucho mieniu tej opcji i nadaniu odpowiedniego hasła tylko użytkownicy, którzy je znają będą mogli zobaczyć ten wpis.

Podsumowanie

Teraz wiesz już jak szybko i sprawnie stworzyć prywatny post w WordPressie. Wystarczy kilka kliknięć, aby wpis był widoczny dla Ciebie oraz innych zalogowanych użytkowników, którzy będą posiadali odpowiednie uprawnienia.

Natomiast wpisy zabezpieczone hasłem mogą okazać się bardzo pomocne w sytuacji, kiedy tworzysz na blogu materiały zawierające np. kursy, czy też pliki szkoleniowe. Takie zabezpieczenie pozwoli na udostępnienie tych materiałów tylko określonej grupie użytkowników z dostępem do hasła.

Darmowy kurs WordPress
Poradnik WordPress
Artykuł odpowiedział na twoje pytanie? Udostępnij go dalej:
Obrazek domyślny
Karolina Wierzbińska
Zwolenniczka innowacyjnego podejścia do biznesu w sieci. Od kliku lat głównym zamiłowaniem jest SEO i Content Marketing. Nieustannie śledzi wszelkie nowinki technologiczne. Na co dzień entuzjastka zdrowego trybu życia i zwierząt.
Raport rynku WordPress